США «видихнули з полегшенням»: Китай, схоже, не став надавати росії допомогу

США «видихнули з полегшенням»: Китай, схоже, не став надавати росії допомогу

Спрацювали попередження США та ЄС про «серйозні наслідки»

США «видихнули з полегшенням»: Китай, схоже, не став надавати росії допомогу
Пекін
фото DR

Через два місяці після попередження про те, що Пекін, схоже, готовий допомогти росії у її війні проти України, високопосадовці США заявляють, що не виявили відкритої військової та економічної підтримки Китаю, що піде на користь напруженим відносинам між США та Китаєм, пише Reuters.

«Ми не бачили, щоб КНР надавала пряму військову підтримку росії в її війні проти України або допомагала росії ухилятися від наших санкцій, – заявив представник адміністрації Байдена. – Ми продовжуємо стежити за КНР та будь-якою іншою країною, яка може надати підтримку росії або іншим чином ухилитися від санкцій США та партнерів».

Крім того, Китай уникає укладання нових контрактів між своїми державними нафтопереробними заводами та росією, незважаючи на великі знижки.

У березні державна компанія Sinopec призупинила переговори про великі інвестиції в нафтохімію та збут газу в росії.

Проте Китай відмовився засудити дії росії в Україні та розкритикував масштабні санкції Заходу щодо Москви.

Обсяг торгівлі між росією та Китаєм підскочив у першому кварталі, і в лютому вони оголосили про «безмежне партнерство».

У березні у пресі з'явився витік інформації, що нібито росія звернулася за військовою допомогою до Китаю. Проте відтоді офіційні особи США заявили, що не бачили жодних доказів того, що Китай надає таку підтримку.

Джо Байден у телефонній розмові 24 березня з президентом Китаю Сі Цзіньпіном «упевнився, що глава КНР розуміє наслідки».

Китай зробив росію ключовою частиною своєї зовнішньополітичної стратегії протидії Заходу. За словами одного американського чиновника, помічники Байдена були стурбовані тим, що Сі планував надати пряму підтримку путіну, оскільки його кампанія в Україні зазнала серйозних невдач.

Бонні Глейзер, експерт з Азії у Німецькому фонді Маршалла США, сказала, що суворі попередження США та Євросоюзу поки що справили ефект.

«Постійно надходили повідомлення про те, що якщо Китай зробить це, він зіткнеться з серйозними наслідками. Схоже, що досі китайці цього не зробили. Цілком можливо, що китайці планували надати військову допомогу та передумали», – сказала вона.

Президент Джо Байден готується до першої поїздки в Азію в якості президента наприкінці цього місяця, і його головне завдання – обговорити з азіатськими країнами економічне і політичне піднесення Китаю. Байден відвідає Токіо і Сеул, але не Китай. Він також зустрінеться з лідерами Індії та Австралії під час зустрічі в Токіо.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло