Байден відвідав завод, що виробляє «Джавеліни», і подякував співробітникам за «підтримку свободи в Україні»

Байден відвідав завод, що виробляє «Джавеліни», і подякував співробітникам за «підтримку свободи в Україні»

Він закликав Конгрес «швидко» ухвалити пакет військової допомоги для України на суму $33 млрд

Байден відвідав завод, що виробляє «Джавеліни», і подякував співробітникам за «підтримку свободи в Україні»
фото Nicholas Kamm/AFP/Getty Images

Президент США Джо Байден у вівторок відвідав одне з підприємств концерну Lockheed Martin у Трої, штат Алабама, подякувавши сотням працівників заводу, де виробляються ракети Javelin, які США постачають Україні.

Байден назвав робітників Lockheed центральними фігурами у боротьбі за демократію.

«Я приїхав до Алабами, щоб переконатися, що американці знають про велику роль, яку відіграє цей об'єкт на підтримку боротьби України за свободу», – сказав він, додавши: «Я тут щоб сказати вам дякую, дякую, дякую».

Згадуючи своє відвідування Іраку та Афганістану в якості сенатора і віце-президента, він сказав, що «був на тих полях битв, де запускають ці ракети», і що співробітники заводу роблять «гігантський внесок» і «змінюють життя людей» своєю роботою зі збирання цієї зброї.

Президент також зазначив про жахливі звірства, вчинені росією, і «неймовірну хоробрість» українців.

За його словами, США «очолюють» зусилля з надання допомоги українцям у захисті від нападів і військових злочинів росії, і робота американських співробітників Lockheed Martin робить це можливим. І в багатьох випадках, додав він пізніше, саме вони «виставляють російських військових дурнями».

Президент сказав, що це «переломний момент в історії»,оскільки світ перебуває у битві між автократією і демократією.

За його словами, співробітники Lockheed Martin беруть участь у «першій, по-справжньому великій битві» за те, чи зможе демократія досягти успіху.

Він розповів про інші озброєння та види військової допомоги, які США відправили Україні за останні два місяці на понад $3 млрд.

Байден зазначив, що захист демократії також є корисним для американської економіки, посилаючись на робочі місця, створені Lockheed Martin та іншими виробниками озброєння.

Байден закликав Конгрес «швидко» прийняти пакет військової, економічної та гуманітарної допомоги на суму $33 млрд, які він представив минулого тижня. 

Підкреслюючи роль мікросхем у виробничому процесі Javelin, він також закликав до якнайшвидшого ухвалення двопартійного закону про інновації, який допоможе виробляти більше мікросхем.

Напівпровідники «критично важливі» для оборонних виробничих потужностей, сказав він, додавши, що це питання «об'єднує» як демократів, так і республіканців. Він також припустив, що Комуністична партія Китаю лобіює конгресменів, щоб вони проголосували проти цього законопроекту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло