США надавали Україні розвіддані для знищення російських військових – NYT

США надавали Україні розвіддані для знищення російських військових – NYT

Секретні та комерційні супутникові знімки стали одним із джерел отримання інформації про місцеперебування російських військ

США надавали Україні розвіддані для знищення російських військових – NYT
Фото: shutterstock.com

Стало відомо, що США надали розвіддані збройним силам України, які ті використовували для знищення високопоставлених офіцерів ЗС РФ.

Джерело. Про це повідомляє New York Times з посиланням на високопосадовців американської адміністрації.

Деталі. Згідно з повідомленням, допомога є частиною секретних зусиль адміністрації Байдена щодо надання Україні розвідувальних даних на полі бою в режимі реального часу.

«Розвідувальні дані також включають передбачувані переміщення російських військ, отримані з нещодавніх американських оцінок секретного бойового плану москви щодо бойових дій на Донбасі на сході України», –  повідомили чиновники. Водночас вони відмовилися уточнити, скільки генералів було вбито в результаті допомоги США.

Зазначається, що Сполучені Штати зосередилися на наданні місцезнаходження та інших подробиць про мобільний штаб російських військових, який часто переміщується. 

За даними джерел видання, українські офіційні особи об'єднали інформацію про місцеперебування, отриману від США, та свої власні дані, щоб завдати ударів, які призвели до загибелі російських військових.

 «Одним із джерел отримання інформації про місцеперебування російських військ є секретні та комерційні супутникові знімки», – повідомляє NYT.

Бекграунд. Раніше NYT повідомляло, що начальник генерального штабу рф генерал валерій герасимов відвідав передові позиції російських окупаційних військ в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло