Президент Євроради підтримує ідею передання Україні 10% Спеціальних прав запозичення

Президент Євроради підтримує ідею передання Україні 10% Спеціальних прав запозичення

Мішель зазначив, що це рішення держав-членів на національному рівні

Президент Євроради підтримує ідею передання Україні 10% Спеціальних прав запозичення
Президент Європейської Ради Шарль Мішель
Фото: eurointegration.com.ua

Стало відомо, що президент Європейської ради Шарль Мішель висловлюється за підтримку ідеї передання Україні 10% Спеціальних прав запозичення (СПЗ).

Джерело. Про це президент Ради ЄС розповів в ексклюзивному інтерв'ю агентству «Інтерфакс- Україна».

Деталі. «Я думаю, що насправді цей варіант є цікавим, і ми маємо розглянути його, щоб побачити, чи це можливо, і для яких держав-членів можна буде ухвалити таке рішення», – сказав Мішель.

За його словами, цю тему він обговорював безпосередньо з президентом України, і згадав про підтримку цієї ідеї: «Ми перебуваємо в тісному контакті з МВФ, а також із різними країнами світу та ЄС».

Говорячи про можливе юридичне розв'язання цього питання, президент Євроради нагадав, що воно перебуває в компетенції держав-членів. Мішель зазначив, що це рішення держав-членів на національному рівні.

Він запевнив: «Але на підтримку цієї ідеї мною як головою Європейської ради вони можуть розраховувати, й українські друзі про це знають. Чи це буде одразу 10%, чи ми почнемо з 5% і намагатимемося зібрати більше, – треба подивитися, що можливо, що реально, звісно. Але я прихильник цієї ідеї».

Бекграунд. Нагадаємо, що донорська конференція, яка відбудеться у Варшаві, стане відправною точкою для європейського плану Маршалла для України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло