росія повернула більшу частину своїх кораблів у Севастопольську бухту
У море виведено шість кораблів із ракетами на борту

Що сталося. На головній базі Чорноморського флоту росії в Севастополі наразі перебувають більшість бойових кораблів, у море виведено шість кораблів із ракетами на борту.
Джерело. Про це повідомляє «Крим.Реалії».
Докладно. Біля Куриної пристані між бухтами Інженерна та Докова пришвартовано сім кораблів. Серед них – сторожові кораблі проекту 1135 «Буревісник». Після початку військового вторгнення Росії в Україну бортові номери всіх військових кораблів зафарбовані для ускладнення ідентифікації однотипних одиниць.
Також пришвартований ракетний катер проєкту 1241 «Молнія-1».
Крім того, у Севастополі стоїть малий ракетний корабель на повітряній подушці проєкту 1239 «Сівуч».
У Севастопольській бухті пришвартовано фрегат проєкту 11356Р «Буревісник». На Чорноморському флоті три такі фрегати: «Адмірал Григорович», «Адмірал Ессен» і «Адмірал Макаров».
Ще один пришвартований корабель – «Славутич». Це середній український розвідувальний корабель, корабель управління. Він був захоплений росією у лютому-березні 2014 року під час окупації Криму. Бортовий номер корабля зафарбований уже кілька років.
Біля Куриної пристані пришвартовано патрульний корабель «Василій Биков». Таких на чорноморському флоті три: «Василій Биков» (бортовий номер 368), «Дмитрій Рогачов» і «Павел Державін».
Біля причалу в Сухарній бухті стоїть малий ракетний корабель проєкту 21631 «Буян-М». На Чорноморському флоті чотири такі кораблі.
У Графській бухті, де розташована база ПММ Чорноморського флоту та де кораблі заправляються паливом, біля причалу стоїть ще один МРК проєкту 21631 «Буян-М».
У Південній бухті біля Мінної стінки пришвартована низка кораблів. Один із них – великий десантний корабель проєкту 1171 «Тапір».
Таким чином, без урахування протичовнових кораблів, мінних тральщиків, розвідувальних кораблів і суден допоміжного флоту, у морі зараз можуть перебувати: два фрегати проєкту 11356Р «Буревестник», два МРК проєкту 21631 «Буян-М», два ракетні катери 1241 «Молния-1» та один ВДК проєкту 1171 «Тапир». Крім великого десантного корабля, усі вони маюуть на борту ракети.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].