Країни G7 планують посилити тиск на росію та поступово відмовитися від її нафти

Країни G7 планують посилити тиск на росію та поступово відмовитися від її нафти

Президент України Володимир Зеленський зустрівся у відеоформаті з лідерами країн «Великої сімки»

Країни G7 планують посилити тиск на росію та поступово відмовитися від її нафти
Фото: Pexels

Що сталося. Країни G7 – Велика Британія, Канада, Франція, Італія, Японія, Німеччина та Сполучені Штати Америки – обіцяють посилити тиск на росію та відмовитися від її нафти.

Джерело. Про це йдеться у спільній заяві лідерів країн G7.

Деталі. За підсумками зустрічі лідери країн «Великої сімки» заявили, що продовжать надавати військову та оборонну допомогу ЗСУ, підтримувати Україну фінансово, протидіяти російській пропаганді, а також пообіцяли докласти всіх зусиль, щоб притягнути до відповідальності путіна та його поплічників – зокрема самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

У спільній заяві лідери G7 оголосили, що зобов’язуються:

  • поступово відмовитися від залежності від російської енергії, зокрема шляхом поступового припинення або заборони імпорту російської нафти;
  • вживати заходів, щоб заборонити або іншим чином не допустити надання ключових послуг, від яких залежить росія. Це посилить ізоляцію росії в усіх секторах її економіки;
  • продовжувати вживати заходів проти російських банків, пов’язаних зі світовою економікою та системно критичних для російської фінансової системи;
  • продовжувати відбивати спроби російського режиму поширювати свою пропаганду;
  • продовжувати й посилювати кампанію проти фінансових еліт і членів їх родин, які підтримують путіна та «розтринькують ресурси російського народу».

Лідери «Великої сімки» разом з ООН закликають росію припинити блокаду та будь-яку іншу діяльність, яка перешкоджає українському виробництву та експорту харчових продуктів відповідно до міжнародних зобов’язань України, інакше це розцінюватимуть як атаку на продовольчу безпеку світу.

Також у G7 пообіцяли активізувати зусилля, щоб допомогти Україні зберегти виробництво та експортувати товари, зокрема й альтернативними маршрутами.

Бекграунд. Нагадаємо, прессекретарка Білого дому Джен Псакі заявила у п'ятницю, що час відеоконфернції у неділю напередодні дня Перемоги у росії обрано навмисно. Деякі офіційні особи США та Заходу вважають, що 9 травня путін може офіційно оголосити війну Україні та мобілізацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло