Ворог намагається зупинити просування ЗСУ до кордону на Харківщині

Ворог намагається зупинити просування ЗСУ до кордону на Харківщині

Речник Міноборони не виключив подальшого наступу на захисників «Азовсталі» та застосування дальніх бомбардувальників

Ворог намагається зупинити просування ЗСУ до кордону на Харківщині
Фото: УНІАН

Що сталося. Підрозділи російських військ на Харківському напрямку намагаються не допустити просування Збройних сил України в бік державного кордону.

Джерело. Про це під час брифінгу повідомив речник Міноборони Олександр Мотузяник.

Деталі.

На Ізюмському напрямку окупанти зосереджують зусилля на підготовці до продовження наступу на напрямку Ізюм – Барвінкове та Ізюм – Слов’янськ. Намагаючись уточнити положення українських військ, загарбники вели повітряну розвідку у районах н.п. Петрівське, Довгеньке та Нова Дмитрівка.

На Донецькому напрямку угруповання російських військ продовжує наступальні дії на Лиманському, Сєверодонецькому, Попаснянському, Авдіївському та Курахівському напрямках. Для розвитку наступу у напрямках на Сіверськ і Лисичанськ противник продовжує спроби форсування Сіверського Дінця. У районі Білогорівки, що у 6 км на захід від Лисичанська, наведено три понтонні переправи. Аби забезпечити форсування водної перешкоди, ворог постійно застосовує артилерію та оперативно-тактичну авіацію.

Речник Міноборони також не виключив подальшого наступу на захисників «Азовсталі» та застосування дальніх бомбардувальників.

На Маріупольському напрямку противник продовжує блокувати наші підрозділи у районі заводу “Азовсталь”. За підтримки вогню артилерії й танків проводить штурмові дії. Не виключається поновлення бомбових ударів дальніми бомбардувальниками Ту-22М3.

На Південнобузькому і Таврійському напрямках агресор веде бойові дії з метою покращення свого тактичного положення. Крім того, ворог нарощує систему вогневого ураження, протиповітряної оборони та вдосконалює інженерне обладнання позицій. На Таврійському напрямку противник також проводить демонстраційні дії з метою сковування українських військ та недопущення їх перекидання в інші операційні райони.

Обстановка в Придністровському регіоні Республіки Молдова залишається напруженою. Місцеві збройні формування та підрозділи оперативної групи російських військ продовжують перебувати у бойовій готовності «Повна».

Водночас на Волинському, Поліському та Сіверському напрямках обстановка суттєвих змін не зазнала. Визначені підрозділи зс республіки білорусь (до семи батальйонів) продовжують виконувати завдання з посилення ділянки білорусько-українського кордону у Брестській і Гомельській областях. Також там зберігається загроза нанесення з території білорусі ракетних та авіаційних ударів по об’єктах нашої держави.

Бекграунд. Між тим, російські окупанти хочуть видати херсонським ув'язненим зброю та змусити воювати їх проти України.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло