У Херсоні російських військових заселятимуть у квартири українців, що евакуювалися

У Херсоні російських військових заселятимуть у квартири українців, що евакуювалися

Окупанти видали спеціальне розпорядження щодо цього

У Херсоні російських військових заселятимуть у квартири українців, що евакуювалися
фото DR

У тимчасово окупованому російськими військами Херсоні житло українців, що виїхали, віддають для проживання російським військовим. Про це розповідають місцеві жителі, передає The Insider.

Також у соцмережах опубліковано скріншот відповідного наказу, який датовано 6 травня та підписано військовим комендантом Херсонської області, полковником Віктором Бедриком.

Російські військові вимагають, щоб їм передали списки відсутніх мешканців і додали, що «своїх заселятимуть», розповідають мешканці.

У документі, копія якого з'явилася в соцмережах, наказано «всім главам житлових організацій, керівникам ОСББ (керівникам будинків) надати списки квартир, власники яких залишили межі міста Херсона, для передачі помешкання тимчасовим переселенцям, які прибули із зон активних бойових дій».

Існування такого розпорядження підтверджують у Головному розвідувальному управлінні Міноборони України. Там зазначають, що пошук квартир для заселення співробітників армії та спецслужб РФ ведеться у мікрорайонах «Таврійський» та «Житлоселище» у Херсоні.

Співрозмовниця The Insider розповіла, що близько 30 російських військових вламувалися у квартири у її будинку. У тому числі у її квартиру. «Ми з чоловіком і дитиною жили в підвалі, потім спали в квартирі за правилом двох стін, барикадували коридор матрацами, важко евакуювалися з міста. А зараз мені сусіди повідомляють, що в мою та інші квартири вломилися окупанти та заявили, що тепер тут житимуть вони», – повідомила мешканка Херсона.

Як зазначав Центр журналістських розслідувань, російська влада «ретельно приховує імена військових комендантів населених пунктів Херсонської області, щоб не можна було визначити відповідальних за скоєні на їхній території військові злочини щодо цивільного населення».

Також стало відомо, що окупанти у Херсоні хочуть видати ув'язненим зброю і змусити їх воювати проти України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло