Російського посла у Польщі облили штучною кров'ю при покладанні квітів до радянського меморіалу

Російського посла у Польщі облили штучною кров'ю при покладанні квітів до радянського меморіалу

Початковий задум акції був іншим, але доля вирішила інакше

Російського посла у Польщі облили штучною кров'ю при покладанні квітів до радянського меморіалу
Фото: Andrzej Iwanczuk

Посла росії у Варшаві Сергєя Андрєєва, який намагався обмежити заходи до дня перемоги у Польщі через побоювання протестів та фізичного насильства, облили червоною фарбою під час покладання квітів на цвинтарі радянських солдатів.

Посла оточили українські активісти, виникла сутичка, у результаті якої Андрєєва облили штучною кров'ю під вигуки «Фашисти!».

Покласти вінок посол у результаті не зміг.

При цьому польська влада не рекомендувала послу росії покладати квіти 9 травня у Варшаві, вказавши на підвищену небезпеку, однак посол вирішив знехтувати попередженням.

Виявилося, що акцію протесту організувала полтавка та журналістка Ірина Земляна. На своїй сторінці у Facebook вона опублікувала відео із поясненнями.

“Ми просто підійшли до посла впритул, розірвали на себе пакети зі штучною кров’ю, ця кров потрапила на посла і його посіпаку. Вони з ганьбою і під крики «фашисти» просто поїхали. Ми не дали їм покласти квіти”, – повідомила Ірина. Вона уточнила, що початковим задумом акції було вилити штучну кров на себе, а не на посла, щоб таким чином продемонструвати, що в прямо в цей час в Україні росіяни вбивають українців.

Міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський також прокоментував інцидент. Він зазначив, що акція противників російської агресії проти України, де щодня відбувається злочин геноциду, була законною. 

«Емоції українських жінок, які беруть участь у демонстрації, чиї чоловіки мужньо воюють на захисті рідної землі, зрозумілі», – зазначив Маріуш Камінський.

Нагадаємо, польське МЗС і мер Варшави відмовили російському посольству в проведенні урочистостей 9 травня.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло