Назад в 90-ті: Мінфін рф прогнозує падіння ВВП країни цього року на 12%

Назад в 90-ті: Мінфін рф прогнозує падіння ВВП країни цього року на 12%

Головні причини падіння російської економіки - ембарго на нафту і газ

Назад в 90-ті: Мінфін рф прогнозує падіння ВВП країни цього року на 12%
фото Shutterstock

Через західні санкції ВВП росії у 2022 році може знизитися на 12%. Така оцінка наводиться у внутрішньому звіті міністерства фінансів росії, пише Bloomberg.

Як зазначає агентство, якщо прогноз Мінфіну справдиться, такий обвал можна порівняти з економічними потрясіннями 1990-х років. Тоді в результаті реформ російська економіка почала рухатися у бік капіталізму, одночасно переживаючи найглибший з часів Другої світової війни спад.

Джерела основного негативного впливу – нафтове ембарго, відмова від російського газу, а також подальший вихід іноземних компаній з ринку, вважає головний економіст фінансової групи БКС у Москві Наталія Лаврова: «Все це, швидше за все, поступово розвиватиметься».

Крім 2022 року, експерт очікує на значний негативний ефект від обмежень наступного року. З урахуванням поточних санкцій економіст прогнозує падіння ВВП на 10,8% у 2022-му та приблизно на 5% у 2023 році.

Уряд поки що не представив прогноз. Ймовірність похибок в бік зниження залишається високою на тлі продовження бойових дій на території України та підготовки подальших економічних санкцій проти росії, включаючи нафтове ембарго.

Нагадаємо, на Reuters провели огляд країн і компаній, хто досі купує російську нафту, а хто припинив.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло