США посилили розслідування проти російського виробника антивірусів Kaspersky Lab

США посилили розслідування проти російського виробника антивірусів Kaspersky Lab

Його підозрюють в причетності до кібератак

США посилили розслідування проти російського виробника антивірусів Kaspersky Lab
фото Shutterstock

Влада США прискорила перевірку софту «Лабораторії Касперського» на предмет загрози національній безпеці.

Раніше цього року адміністрація президента США Джо Байдена ініціювала розслідування стосовно «Лабораторії Касперського» щодо загрози національній безпеці. Це сталося через побоювання з приводу можливих кібератак з боку росії на тлі російського вторгнення в Україну. Про це пише Reuters із посиланням на власні джерела.

За даними джерел, програмні продукти «Лабораторії Касперського» минулого року оцінювало Міністерство торгівлі США, але робота в цьому напрямку просувалася повільно, доки в березні адміністрація Байдена не закликала чиновників активізуватися. 

Після цього до розслідування щодо «Лабораторії Касперського» підключилося Міністерство юстиції США. Йдеться про підозри в тому, що «Лабораторія» має зв'язки з російським урядом і продукти компанії можуть використовуватися для хакерських атак, а також крадіжки конфіденційної інформації.

Особливе занепокоєння американської влади викликає можливість доступу російського ПЗ до критичної інфраструктури США, такої як електромережі. 

Регулюючі органи заборонили федеральному уряду використовувати програмне забезпечення «Лабораторії Касперського».

 Не виключено, що надалі влада може змусити російську компанію вжити будь-яких заходів для зниження ризиків, пов'язаних із її продуктами. 

Також не виключено варіант із повною забороною використання ПЗ «Лабораторії Касперського» в США. 

Тим часом українців попереджають: зловмисники надсилають листи з темою «Кібератака», цього разу листи надходять начебто від імені CERT-UA.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло