Німеччина готує антикризовий план на випадок різкого припинення поставок російського газу

Німеччина готує антикризовий план на випадок різкого припинення поставок російського газу

Країна має намір бути готовою до несподіваних рішень кремля

Німеччина готує антикризовий план на випадок різкого припинення поставок російського газу
фото Shutterstock

Німецька влада потихеньку готується до раптової зупинки поставок російського газу, приймаючи пакет заходів, який може включати взяття під контроль критично важливих компаній, повідомили агентству Reuters три людини, знайомі з цим питанням.

Підготовка, що проводиться Міністерством економіки, свідчить про підвищений рівень тривожності в галузі поставок газу, який має в країні вирішальне значення для виробництва сталі, пластмас та автомобілів.

Минулого року на частку російського газу припадало 55% імпорту Німеччини.

Німеччина заявила, що хоче відмовитися від поставок з росії, але розраховує, що до середини 2024 року вона значною мірою залежатиме від Москви щодо постачання газу.

Влада ФРН побоюється, що росія може в односторонньому порядку перекрити потоки газу, і хоче мати можливість впоратися із ситуацією, якщо це станеться.

За словами трьох чиновників, уряд підтримає надання додаткових кредитів та гарантій для підтримки енергетичних компаній, допомагаючи їм впоратися зі зростаючими цінами, і може взяти під своє крило критично важливі компанії, такі як нафтопереробні заводи.

У відповідь на прохання прокоментувати ці заходи міністерство економіки Німеччини вказало на заяви його голови, віце-канцлера Роберта Хабека, про те, що останніми тижнями країна зробила «інтенсивні зусилля» щодо скорочення використання російської енергії.

Минулого місяця Берлін схвалив поправку до законодавства, що дозволяє йому взяти під контроль енергетичні компанії.

В даний час компанія обговорює, як вона могла б використати цей захід на практиці, наприклад, узявши під свій контроль нафтопереробний завод, що належить російській «Роснєфті» у Шведті неподалік Польщі, повідомили два джерела. На його частку припадає більшість російського імпорту нафти в Німеччину, і НПЗ може постраждати від нафтового ембарго Євросоюзу.

Нагадаємо, «Газпром» намагається переконати європейські компанії, що вони все ще можуть купувати російський газ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло