Мінфін рф прогнозує найсильніший спад економіки з 1994 року

Мінфін рф прогнозує найсильніший спад економіки з 1994 року

Економіці росії потрібно буде 10 років, щоб відновитися до рівня 2021 року

Мінфін рф прогнозує найсильніший спад економіки з 1994 року

Що сталося. Міністерство фінансів  рф очікує, що ВВП країни за підсумками 2022 року скоротиться на 12%, що стане найгіршим показником із 1994 року. Про це йдеться у внутрішньому прогнозі Мінфіну.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg. 

Докладно. Якщо прогноз справдиться, заявило джерело агентства, це зведе нанівець зростання російської економіки приблизно за останні десять років.

Центробанк очікує на падіння ВВП росії за підсумками 2022 року на 8–10%. Мінекономіки прогнозує падіння ВВП на 8,8% у базовому варіанті та на 12,4% в разі консервативного сценарію. Світовий банк вважає, що економіка росії впаде у 2022 році на 11%.За прогнозами аналітиків компанії S&P Global Market Intelligence, економіці росії потрібно буде 10 років, щоб відновитися до рівня 2021 року на тлі санкцій, запроваджених через вторгнення в Україну.

«Основні мінуси – це нафтове ембарго, відмова ЄС від російського газу, а також більша кількість іноземних компаній, що покидають країну… Усе це, ймовірно, буде поступово розширюватися, і багато негативу перенесеться на 2023 рік», – цитує видання головного економіста фінансової групи BCS у москві Наталію Лаврову.

Без урахування цих факторів і лише на основі поточних санкцій вона прогнозує скорочення на 10,8% у 2022 році і приблизно на 5% у 2023 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло