Експертна група Єрмака – Макфола напрацювала Дорожню карту енергетичних санкцій

Експертна група Єрмака – Макфола напрацювала Дорожню карту енергетичних санкцій

Ембарго на російські енергоносії має бути частиною скоординованої стратегії ЄС і США

Експертна група Єрмака – Макфола напрацювала Дорожню карту енергетичних санкцій
Андрій Єрмак та Майкл Макфол.
Фото: president.gov.ua, nypost.com

Що сталося. Міжнародна робоча група щодо санкцій проти росії, яку очолюють керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак та директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI), ексрадник Президента США з питань національної безпеки посол Майкл Макфол, представила Дорожню карту енергетичних санкцій: рекомендації щодо санкцій проти Російської Федерації.

Джерело. Про це повідомляється на сайті Президента України. 

Докладно. Після презентації Плану дій щодо посилення санкцій проти Росії міжнародна експертна група продовжила роботу й підготувала документ, який деталізує тему енергетичних санкцій щодо Росії.

Експертна група підтримує рішення Європейської комісії щодо запровадження повної заборони на імпорт усієї російської нафти, а також обґрунтовує поступове ембарго на імпорт газу з РФ.

Експерти також надають пропозиції, включно з конкретними механізмами, як забезпечити кероване поетапне впровадження такої заборони, водночас зводячи до мінімуму прибутки від експорту російської нафти протягом перехідного періоду. Такі механізми можуть бути розглянуті окремими країнами як пріоритетні.

Йдеться про регульований імпортний податок (або тариф) і зберігання коштів за енергоносії на спеціальному ескроу-рахунку.

Окремо йдеться про цілеспрямовані санкції проти постачальників послуг щодо морського експорту в обхід режиму контрольованих продажів.

Також у документі наголошується на важливості відключення росії від фінансових потоків від експорту газу, оскільки Європа під час війни платить рф за газ набагато більше, ніж за нафту.

Експертна група акцентує, що європейське ембарго на російські енергоносії має бути частиною скоординованої стратегії ЄС і Сполучених Штатів, яка передбачатиме синхронні дипломатичні кроки та взаємодію із зацікавленими сторонами в приватному секторі.

Учасники Міжнародної експертної групи Єрмака – Макфола закликають уряди, а також державні та приватні компанії взяти Дорожню карту як основу для подальшого публічного просування енергетичних санкцій проти росії задля позбавлення її можливостей фінансувати ведення загарбницької та несправедливої війни проти України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло