Експертна група Єрмака – Макфола напрацювала Дорожню карту енергетичних санкцій
Ембарго на російські енергоносії має бути частиною скоординованої стратегії ЄС і США

Що сталося. Міжнародна робоча група щодо санкцій проти росії, яку очолюють керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак та директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI), ексрадник Президента США з питань національної безпеки посол Майкл Макфол, представила Дорожню карту енергетичних санкцій: рекомендації щодо санкцій проти Російської Федерації.
Джерело. Про це повідомляється на сайті Президента України.
Докладно. Після презентації Плану дій щодо посилення санкцій проти Росії міжнародна експертна група продовжила роботу й підготувала документ, який деталізує тему енергетичних санкцій щодо Росії.
Експертна група підтримує рішення Європейської комісії щодо запровадження повної заборони на імпорт усієї російської нафти, а також обґрунтовує поступове ембарго на імпорт газу з РФ.
Експерти також надають пропозиції, включно з конкретними механізмами, як забезпечити кероване поетапне впровадження такої заборони, водночас зводячи до мінімуму прибутки від експорту російської нафти протягом перехідного періоду. Такі механізми можуть бути розглянуті окремими країнами як пріоритетні.
Йдеться про регульований імпортний податок (або тариф) і зберігання коштів за енергоносії на спеціальному ескроу-рахунку.
Окремо йдеться про цілеспрямовані санкції проти постачальників послуг щодо морського експорту в обхід режиму контрольованих продажів.
Також у документі наголошується на важливості відключення росії від фінансових потоків від експорту газу, оскільки Європа під час війни платить рф за газ набагато більше, ніж за нафту.
Експертна група акцентує, що європейське ембарго на російські енергоносії має бути частиною скоординованої стратегії ЄС і Сполучених Штатів, яка передбачатиме синхронні дипломатичні кроки та взаємодію із зацікавленими сторонами в приватному секторі.
Учасники Міжнародної експертної групи Єрмака – Макфола закликають уряди, а також державні та приватні компанії взяти Дорожню карту як основу для подальшого публічного просування енергетичних санкцій проти росії задля позбавлення її можливостей фінансувати ведення загарбницької та несправедливої війни проти України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].