У США випустили інвестиційні монети з українською символікою

У США випустили інвестиційні монети з українською символікою

Монети увічнюють мужній опір українських захисників

У США випустили інвестиційні монети з українською символікою
Фото: Facebook/Музей грошей Національного банку України

Що сталося. У США випустили срібні інвестиційні монети, у дизайні яких відображено безліч українських національних символів.

Джерело. Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Музею грошей НБУ.

Докладно. «Американські срібні інвестиційні монети номіналами 1 долар США 2022 року випуску – серед монет, що увічнюють мужній опір українських захисників російським окупантів та прагнення українців захистити свою незалежність та суверенітет», – йдеться в повідомленні.

У США випустили інвестиційні монети з українською символікою

На реверсах обох монет зображена жінка, яка втілює образ Свободи. Дизайн зворотної сторони монети створений за мотивами ескізу художника й медальєра Адольфа Олександра Вайнмана «Свобода, що йде».

Першопочатково цей дизайн використовували для розмінної монети США номіналом 50 центів, яка карбувалася між 1916–1947 роками.

У дизайні інвестиційних монет 2022 року відображені безліч українських національних символів. На реверсі першої монети навколо жінки у квітковому вінку розвівається синьо-жовтий прапор.

На реверсі другої Свобода одягнена в кольори українського стяга та крокує по полю соняшників. Крім того, із соняшників складається вінок жінки, а букет із цих квітів вона тримає у руках.

На аверсі обох монет зображений культовий американський орел у польоті. Дизайн аверсу інвестиційних монет цього типу оновлений 2021 року та створений художницею Емілі Дамстра.

На лицьовій стороні другої монети зображення орла – кольорове, виконане у барвах української символіки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло