Британський стартап Arrival, який займається розробкою електромобілів, йде з росії

Британський стартап Arrival, який займається розробкою електромобілів, йде з росії

Компанія, заснована росіянином, не має планів вести «будь-які операції в росії в майбутньому»

Британський стартап Arrival, який займається розробкою електромобілів, йде з росії
фото Arrival

Стартап колишнього заступника глави Мінзв'язку рф Дениса Свердлова Arrival, який планує розгорнути масове виробництво електротранспорту – фургонів та автобусів, планує відмовитися від операцій у рф, пише Financial Times.

За словами топ-менеджера Arrival Тома Елвіджа, на якого посилається видання, компанія перебуває у процесі виведення своєї діяльності за межі рф з кінця лютого з початку російського вторгнення в Україну.

«Це не швидкий процес, але ми вже перевезли більшість членів нашої російської команди в Грузію. Ми відкрили офіси в Тбілісі», – сказав Елвідж, додавши, що Arrival не має планів вести «будь-які операції в росії в майбутньому».

Компанію Arrival Свердлов створив у 2015 році. У 2019 році стартап залучив 100 млн євро від Hyundai та Kia, восени 2021 року – 150 млн євро від фондів BlackRock та Winter Capital Partners.

Arrival називає свої виробничі майданчики «мікрофабриками» – цей формат, як вважає компанія, змінить обличчя галузі. Головна відмінність від класичного конвеєрного виробництва: порядок проходження автомобілем різних фаз складального процесу може змінюватися на вибір програми, що управляє процесом. Крім того, виробничі блоки на мікрофабриці можна реконфігурувати під різні типи автомобілів. Це дозволить утримувати витрати на низькому рівні та випускати електротранспорт за конкурентними цінами, впевнена Arrival.

Основними інвесторами стали Goldman Sachs International, J.P. Morgan Securities, Barclays Capital та Cowen. 

Свердлов, який через Kinetik Sarl контролює майже 75% Arrival, після IPO компанії увірвався до топ-20 російського списку Forbes. Станом на квітень 2021 року журнал оцінював його статки в $10,6 млрд. Зараз капіталізація всієї Arrival, за даними Nasdaq, знизилася до $4,4 млрд з $13,6 млрд. Статки Свердлова знизилися до $1,4 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло