Парламент Латвії дозволив знесення пам'ятника “освободітєлям” в центрі Риги

Парламент Латвії дозволив знесення пам'ятника “освободітєлям” в центрі Риги

В МЗС рф відреагували

Парламент Латвії дозволив знесення пам'ятника “освободітєлям” в центрі Риги
фото DR

Сьогодні в остаточному читанні Сейм Латвії прийняв подані комісією із закордонних справ поправки до закону, що усувають юридичні перешкоди для знесення радянського пам'ятника у парку Перемоги у Пардаугаві, пише postimees.ee.

Поправки прийнято до закону «Про договори між Латвійською Республікою та російською федерацією, підписані у Москві 30 квітня 1994 року».

Стаття 13 раніше передбачала, що Латвія забезпечує збереження меморіальних споруд у Латвії.

Дія статті 13 буде призупинена з 16 травня 2022 року до припинення порушення росією міжнародного права щодо України, включаючи виведення її військ з території України, повне відновлення територіальної цілісності та суверенітету України відповідно до міжнародного права та виплати відшкодування Україні за скоєні порушення міжнародного права.

Голова комісії з закордонних справ Ріхард Колс раніше заявив, що якщо Сейм вирішить призупинити дію 13 статті угоди, «стовп окупації буде повалений».

При цьому в інтерв'ю TV3 Колс висловив думку, що паралельно на національному рівні має бути прийнятий закон про демонтаж радянських пам'ятників із встановленням термінів та за необхідності виділено державне фінансування на його реалізацію.

Голова Ризької думи Мартінш Стакіс вказав у програмі Латвійського радіо Krustpunkts, що Сейму потрібно прийняти спеціальний закон, що дозволяє знести цей пам'ятник якнайшвидше.

Політик також підтвердив, що Ризька дума надасть необхідну підтримку для знесення пам'ятника.

Марія Захарова, речниця російського МЗС, назвала латвійський парламент “вурдалаками” у зв'язку з рішенням знести пам'ятник радянської доби.

Нагадаємо, в Києві прибрали радянську скульптуру про «дружбу» українців та росіян. Сама арка залишиться, але буде пофарбована у жовто-блакитні кольори.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло