З 24 лютого Україна втратила 284 частоти, а 164 українські мовники припинили мовлення

З 24 лютого Україна втратила 284 частоти, а 164 українські мовники припинили мовлення

росія незаконно використовує ці частоти для свого мовлення

З 24 лютого Україна втратила 284 частоти, а 164 українські мовники припинили мовлення
Фото: Національна рада з питань телебачення і радіомовлення

Що сталося. З початку повномасштабної війни з росією, Україна втратила 284 частоти, при цьому 164 українські мовники припинили мовлення.

Джерело. Про це повідомила Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк під час засідання Європейської платформи регуляторних органів (EPRA) в Антверпені.

Деталі. Вона нагадала,  що внаслідок анексії Криму у 2014 році Україна втратила, а росія необґрунтовано і незаконно використовує 503 частотні присвоєння. На територіях так званих «ДНР» і «ЛНР» втрачено 175 частотних присвоєнь.

«За час повномасштабної війни, яка почалася 24 лютого, було втрачено 284 частоти, 164 українські мовники припинили мовлення, а російські пропагандистські ЗМІ запустили мовлення з використанням наших частот. На жаль, ці цифри постійно зростають через війну», – розповіла Герасим'юк.

Вона закликала європейських медіарегуляторів продовжити процес об’єднання для ще більшого протистояння російській дезінформації.  Зокрема, Нацрада створила «мапу солідарності і підтримки», яка чітко показує, які країни вже заблокували більшість доступних російських каналів (Russia Today і Sputnik).

Бекграунд. Нагадаємо, на початку травня, окупанти відключили зв’язок та інтернет у Херсонській області та частині Запорізької.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло