Росіяни обстрілювали Харків касетним бомбами за наказом генерала, який командував взяттям Алеппо

Росіяни обстрілювали Харків касетним бомбами за наказом генерала, який командував взяттям Алеппо

Експерти визначили місця, звідки здійснювалися обстріли Харкова

Росіяни обстрілювали Харків касетним бомбами за наказом генерала, який командував взяттям Алеппо
фото DR

Касетні боєприпаси, що використовувалися в перші дні вторгнення для ударів по Харкову, запускала 79-а ракетно-артилерійську бригада, яка підпорядковується генерал-полковнику Олександру Журавльову, з'ясував CNN.

Журналісти CNN проаналізували супутникові знімки спільно з Центром інформаційної стійкості (CIR), а також фрагменти, що не спрацювали, російських снарядів системи «Смерч». Телеканал зміг відстежити 11 ракет, якими було завдано ударів по Харкову 27 та 28 лютого.

Для визначення місця їх запуску журналісти разом із військовими експертами проаналізували місця падіння ракет та їхню дальність польоту. За даними CNN, стартували ракети з бази 79-ї ракетно-артилерійської бригади у Бєлгородській області. У місцях можливого запуску ракет на супутникових знімках видно дим і сліди гару на снігу.

Кілька військових експертів повідомили CNN, що Журавльов – єдиний офіцер, який міг віддати цій бригаді наказ про використання «Смерчу».

Касетні бомби були заборонені Конвенцією про касетні боєприпаси 2010 року, однак росія, а також Україна, США, Ізраїль та деякі інші країни не підписали документ. CNN при цьому з посиланням на експертів зазначає, що будь-яка атака по цивільних – це військовий злочин.

Кремль та міноборони росії не відповіли на запит CNN про коментарі.

Хто такий Олександр Журавльов. У липні 2016 року генерала було призначено командувачем угрупуванням російських сил у Сирії, під його керівництвом відбувався наступ на Алеппо, внаслідок якого місто було взято під контроль урядовими силами.

CNN з посиланням на дані Центру документації порушень у Сирії зазначає, що під його командуванням в Алеппо різко зросла кількість атак з використанням касетних боєприпасів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло