Російські маркетплейси дозволили продавцям торгувати контрабандою

Російські маркетплейси дозволили продавцям торгувати контрабандою

На сайтах можна збувати товари «паралельного імпорту», тобто ввезені до рф без дозволу власника бренду

Російські маркетплейси дозволили продавцям торгувати контрабандою
Фото: «Яндекс Маркет»

Що сталося. Російські онлайн-ринки «Яндекс.Маркет», Ozon і Wildberries запровадили дозвіл на продаж товарів із так званого переліку «паралельного імпорту», тобто ввезених і реалізованих без дозволу власника бренду.

Джерело. Про це повідомляють «Ведомости» з посиланням на слова представників компаній.

Деталі. Російське Мінпромторг нещодавно оприлюднило перелік товарів «паралельного імпорту», який включає смартфони, ігрові приставки, компʼютери, одяг, взуття.

Коментарі. Ozon зазначає, що за правилами продавець має надати свідоцтво на товарний знак, проте у росії з її «паралельним імпортом» це неможливо. Тому продавець на Ozon має діяти за іншим правилом: достатньо показати весь ланцюжок придбання товару та його відповідність наказу Мінпромторгу.

У «Яндекс.Маркеті» кажуть, що у разі «паралельного імпорту» продавці гарантують, що їхня продукція «законно введена в обіг».

Бекграунд. Список від Мінпромторгу складається із 20 сторінок. Російське відомство дозволило «паралельним імпортом» ввозити у рф смартфони та техніку Apple, Asus, HP, Panasonic, Samsung, Nokia, Sony, Intel та інших, побутову техніку Electrolux, Miele, Siemens, Dyson, ігрові приставки X -Box, Play Station, Nintendo.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло