Дружини українських військовослужбовців, які перебувають на «Азовсталі» проводять пресконференцію: головні тези

Дружини українських військовослужбовців, які перебувають на «Азовсталі» проводять пресконференцію: головні тези

За їх словами, ситуація жахлива і потрібно вивести весь гарнізон

Дружини українських військовослужбовців, які перебувають на «Азовсталі» проводять пресконференцію: головні тези
Фото: hromadske

Що сталося. Дружини українських військовослужбовців, які перебувають у російському оточенні на «Азовсталі», проводять пресконференцію.

Джерело. Пресконференцію транслювало hromadske.

Деталі. Ситуація на «Азовсталі»

Дружини українських військовослужбовців на «Азовсталі» підтримують із ними зв'язок, листуючись у месенджерах раз на день – на кілька днів. Інколи, як Ольга, дружина пораненого військового, – раз на два тижні.

Бійці розповідають, що російські окупанти продовжують бомбардування, тож вони майже не виходять нагору. Коли це все ж вдається, військові намагаються знайти воду та їжу. Катерина, дружина одного з бійців, розповіла, що ті змушені пити одну склянку технічної води на день. Окрім того, на «Азовсталі» критична ситуація з медикаментами.
Настрої серед військових доволі песимістичні, бійці готуються до «останнього бою», бо не дуже вірять у дипломатичний розв'язок цього питання.

Деблокада Маріуполя та евакуація

Військова блокада, можлива, але в нас немає на це часу. Щодня гинуть люди.

Ми розуміємо, що головна роль Маріуполя у цій війні – стягнути на себе величезну кількість сил, щоб наші війська могли звільнити Київ, Чернігів, Суми, Харків. Ми не знаємо, чи не взяли б росіяни Київ, якби не Маріуполь, якби не «Азов». Ми у нашу владу віримо і їй довіряємо. Ми просто дуже просимо продовжувати концентрувати всю увагу, всі зусилля, політично-дипломатичний тиск саме туди. Це все, чого ми просимо.

Було пропрацьовано варіант, коли азовці складуть зброю саме у третій країні та вийдуть через неї. Ми просимо країни долучатися до нього, сформувати коаліцію, яка наполягатиме на цьому, та просимо всіх, хто може запропонувати себе як третю країну, це зробити.

Поранені

Кількість поранених постійно змінюється, бо одні поранені вмирають, інші додаються через обстріли та бомбардування. Ми знаємо, що їх було близько 700 людей. Зараз яка кількість – ми не знаємо. У «госпіталі» дуже спекотно, душно. До нього є дуже обмежена можливість передавати їжу.

Насамперед треба вивозити поранених, які можуть померти протягом наступної доби. Але ми наполягаємо на евакуації абсолютно всіх. Сьогодні ми вивеземо всіх поранених, а завтра їх буде ще 200.

Зустріч з Папою Римським

Для нас було неочікувано, що він піднявся, коли побачив нас. З поглядів, жестів, було зрозуміло, що він дуже емпатійний до нашої проблеми, заглиблений у неї.

Ми спитали, чи розглядав він можливість приїхати до Маріуполя для евакуації наших військових. Він відповів, що загалом спілкувався з кардиналом і той відповів, що це не проблема. Для нас це новий подих, нова надія.

Здача бійців у полон рф

Скільки саме разів їм пропонували, немає інформації. Але це відбувається постійно. Ми знаємо, що вони не заслуговують померти у катуваннях. Вони будуть там до останнього, тому що йшли за покликом серця, знаючи, що це може бути квиток в один кінець. Вони за Україну до кінця.

Боротьба з пропагандою

Ми щодня займаємося інформаційно війною, боремось із фейками, російською пропагандою, кричимо про «Азовсталь», і це, в принципі, дає результат. Перший тиждень, коли ми були у Європі, постійно були одні й ті ж запитання: «Ви ж усі нацисти?».

Ми маємо сильні аргументи, й ці міфи дуже легко розвіюються. Зараз уже ці питання мало хто ставить, тому що це цинічно, смішно. Всі розуміють, хто справжній фашист, терорист і справжній ворог для світу.

Бекграунд. Нагадаємо, президенти України Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Петро Порошенко закликають світових лідерів допомогти врятувати захисників «Азовсталі» у Маріуполі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло