Війна з росією переходить у затяжну фазу – Резніков

Війна з росією переходить у затяжну фазу – Резніков

Голова Міноборони наголосив на потребі підвищити ефективність міжнародної допомоги шляхом кращої координації зусиль усіх партнерів

Війна з росією переходить у затяжну фазу – Резніков
Міністр оборони Олексій Резніков
Фото: ukrinform.ua

Стало відомо, що росія за багатьма ознаками здійснює підготовку до ведення довготривалої військової операції в Україні.

Джерело. Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков

Деталі. «Війна переходить у затяжну фазу. Ми бачимо, як у Херсонській області, у Запорізькій області російські окупанти активно здійснюють інженерні та фортифікаційні роботи, щоб за необхідності перейти до оборони»,  – заявив Резніков у зверненні до Ради закордонних справ Євросоюзу на рівні міністрів оборони та генсека НАТО.

Кожен день війни приносить жертви серед українських військових та величезні страждання цивільного населення. Особливо – на тимчасово захоплених рф територіях: людей викрадають, катують, вбивають.

Резніков додав, що війна руйнує українську економіку. З кожним днем збільшується потреба у ресурсах на відновлення. За його словами, затягування війни спричиняє ризик глобальної продовольчої кризи, а також чергової міграційної кризи.

«З огляду на це ми хочемо перемогти ворога і звільнити наші території у найкоротший термін. Не дати росії затягнути конфлікт.  Тому ми дуже зацікавлені отримувати міжнародну допомогу, купувати зброю максимально швидко та у потрібних кількостях. Нам потрібні танки, бронемашини, засоби ураження на довгих дистанціях (MLRS, важка артилерія, авіація, ракети). Ми прагнемо зберегти життя наших людей», – повідомив голова Міноборони.

Він наголосив на потребі підвищити ефективність міжнародної допомоги шляхом кращої координації зусиль усіх партнерів.

«Зокрема, зброя, яку ми можемо отримати у вигляді матеріально-технічної допомоги чи за комерційними контрактами, може надійти у короткостроковій, середньостроковій та довгостроковій перспективі.

В ідеалі метою є отримання озброєння та військової техніки не просто у вигляді окремих одиниць, а у вигляді organic unit. Щоб у підсумку ми отримували не просто гармати, а одночасно засоби контрбатарейної боротьби, машини управління, БПЛА для наведення на цілі, засоби ППО / ПРО для прикриття. Елементи цього комплексу можуть надходити з різних країн, але шляхом інтеграції ми отримаємо якісну перевагу», – заявив міністр.

За його словами, щоб реалізувати цей підхід, необхідно забезпечити синергію між партнерами. Зокрема, про розуміння, на які конкретно потреби спрямовуються ресурси EPF.

«Ми бачимо лише узагальнені цифри. Це призводить, зокрема, до того, що ці ресурси спрямовуються на позиції, які Україні загалом потрібні. Але які можуть надати країни, з яких ми не можемо отримати зброю. Натомість ресурси ЄС можна було б спрямувати країнам ЄС на ті продукти, які є тільки у них», – сказав голова Міноборони.

Резніков підкреслив: «Ми насправді цінуємо підтримку, яку ви надаєте, і розуміємо, що вона не може бути безмежною. Тому зацікавлені в її максимально ефективному використанні. Ми наочно бачимо, що росію можна перемогти на полі бою. Це звільніть світ від тиранії, а Європу – від постійної загрози».

Бекграунд. Раніше радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявляв, що Україна не зацікавлена в затяжній війні з росією, як і всі інші держави у світі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло