США та Європа опрацьовують безпечні маршрути для експорту зерна з України
Україна є четвертим у світі експортером кукурудзи та п’ятим – пшениці

Що сталося. США та ЕС разом опрацьовують маршрути експорту пшениці та кукурудзи з України для безпечного постачання їх на світові ринки.
Джерело. Про це пише CNN
Докладно. За даними джерел CNN, влада Сполучених Штатів і країн Європи розглядає широкий спектр варіантів, зокрема перевезення залізницею, морем і повітрям.
Як зазначили джерела, розробка цих сценаріїв здійснюється попри загрози росії.
Повідомляється, що це питання буде одним із головних на порядку денному запланованих на 18 та 19 травня міністерських дискусій у Нью-Йорку за участю держсекретаря США Ентоні Блінкена.
Але, як заявило CNN одне з джерел, до укладення будь-якої угоди поки ще далеко. «Існує безліч факторів, безліч речей, які можуть вплинути на хід цих дискусій», – зазначило джерело.
На тлі занепокоєння з приводу глобальної нестачі продовольства, невідкладність цих зусиль зростає, оскільки ціни на пшеницю, зерно, кукурудзу, соєві боби та рослинну олію зросли протягом останніх тижнів через вторгнення росії до України.
Якщо найближчими місяцями не буде руху, українським фермерам не буде де зберігати врожай наступного сезону.
До війни постачання пшениці з росії та України становило майже 30% світової торгівлі, а Україна є четвертим у світі експортером кукурудзи та п’ятим за величиною експортером пшениці, за даними Держдепартаменту США. Всесвітня продовольча програма Організації Об’єднаних Націй, яка допомагає боротися з глобальною продовольчою кризою і щороку закуповує близько половини пшениці в Україні, попереджає про страшні наслідки, якщо українські порти не будуть відкриті.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].