США та Європа опрацьовують безпечні маршрути для експорту зерна з України

США та Європа опрацьовують безпечні маршрути для експорту зерна з України

Україна є четвертим у світі експортером кукурудзи та п’ятим – пшениці

США та Європа опрацьовують безпечні маршрути для експорту зерна з України
Фото: depositphotos.com

Що сталося. США та ЕС разом опрацьовують маршрути експорту пшениці та кукурудзи з України для безпечного постачання їх на світові ринки. 

 Джерело. Про це пише CNN

Докладно. За даними джерел CNN, влада Сполучених Штатів і країн Європи розглядає широкий спектр варіантів, зокрема перевезення залізницею, морем і повітрям.

Як зазначили джерела, розробка цих сценаріїв здійснюється попри загрози росії.

Повідомляється, що це питання буде одним із головних на порядку денному запланованих на 18 та 19 травня міністерських дискусій у Нью-Йорку за участю держсекретаря США Ентоні Блінкена.

Але, як заявило CNN одне з джерел, до укладення будь-якої угоди поки ще далеко. «Існує безліч факторів, безліч речей, які можуть вплинути на хід цих дискусій», – зазначило джерело. 

На тлі занепокоєння з приводу глобальної нестачі продовольства, невідкладність цих зусиль зростає, оскільки ціни на пшеницю, зерно, кукурудзу, соєві боби та рослинну олію зросли протягом останніх тижнів через вторгнення росії до України.

Якщо найближчими місяцями не буде руху, українським фермерам не буде де зберігати врожай наступного сезону.

До війни постачання пшениці з росії та України становило майже 30% світової торгівлі, а Україна є четвертим у світі експортером кукурудзи та п’ятим за величиною експортером пшениці, за даними Держдепартаменту США. Всесвітня продовольча програма Організації Об’єднаних Націй, яка допомагає боротися з глобальною продовольчою кризою і щороку закуповує близько половини пшениці в Україні, попереджає про страшні наслідки, якщо українські порти не будуть відкриті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло