Кремль погодився на евакуацію з «Азовсталі», щоб оголосити Маріуполь своїм – ISW

Кремль погодився на евакуацію з «Азовсталі», щоб оголосити Маріуполь своїм – ISW

Росія поспіхом готує престур іноземних журналістів окупованими територіями України

Кремль погодився на евакуацію з «Азовсталі», щоб оголосити Маріуполь своїм – ISW
Евакуація з «Азовсталі».
Фото: сnn.com

Що сталося. Американські аналітики назвали ймовірну причину того, чому Росія погодилася на евакуацію українських захисників з «Азовсталі».

 Джерело. Про це повідомляє ISW. 

Докладно. Захисники Маріуполя, які перебувають у пастці металургійного заводу «Азовсталь», імовірно, здалися після того, як українські чиновники домовилися про заходи щодо евакуації з Кремлем. Російські війська почали евакуацію поранених українських військових в окуповані росією населені пункти Донецької області 16 травня після того, як Міноборони Росії запропонувало угоду раніше вдень. Українські чиновники повідомили, що домагатимуться повернення захисників Маріуполя в Україну в рамках обміну полоненими та продовжать вживати відповідних заходів для порятунку всіх українських військовослужбовців з «Азовсталі».

Кремль міг погодитися на умовну капітуляцію захисників «Азовсталі», щоб прискорити оголошення Маріуполя повністю під своїм контролем. Управління військової розвідки України (ГУР) повідомило, що Департамент інформації та масових комунікацій міноборони росії поспіхом готує престур іноземних журналістів окупованими територіями України з 18 по 21 травня.

Кремль також міг погодитися на таку угоду, щоб відвернути критику в соцмережах щодо невдалого переходу через річку Сіверський Донець і загальних повільних темпів вторгнення.

Кремль може відмовитися від обміну захисників Маріуполя. Деякі депутати Держдуми Росії пропонують ухвалити закони, які заборонятимуть обмін полоненими на осіб, звинувачених у «нацизмі».

Спікер Держдуми РФ В’ячеслав Володін заявив, що захисників Маріуполя необхідно звинуватити у військових злочинах, тоді їх не зможуть обміняти на російських полонених.

Кремль може проігнорувати ініціативу російської Держдуми або використати її для саботування переговорів з Україною.

Російська аудиторія, імовірно, незадоволена угодою про капітуляцію, оскільки очікувала, що російські сили знищать українських захисників на «Азовсталі». Кремль створив велику кількість пропаганди, яка зображувала успішні російські напади на «Азовсталь», не встановлюючи чітко умов для переговорів про капітуляцію. Деяким росіянам може бути важко узгодити тріумфальні повідомлення з раптовими переговорами, що призвели до капітуляції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло