НБУ підтримує повернення до оподаткування імпорту

НБУ підтримує повернення до оподаткування імпорту

Обґрунтувати в СОТ застосування такого механізму під час війни буде не дуже складно

НБУ підтримує повернення до оподаткування імпорту
Заступник глави НБУ Сергій Ніколайчук.
Фото: bank.gov.ua

Що сталося. Національний банк України підтримує повернення до оподаткування імпорту, тоді як перелік критичного імпорту може бути профінансовано, повідомив заступник глави НБУ Сергій Ніколайчук.

Джерело. Про це пише «Інтерфакс-Україна».

Докладно. «Наразі ми вважаємо, що той перелік критичного імпорту, який є, може бути профінансовано. Водночас ми вважаємо, що податки на імпорт, які було скасовано на початку воєнних дій, треба повернути», – сказав Ніколайчук в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

На думку Ніколайчука, після повернення до оподаткування імпорту можна розглянути можливість застосування спецмит для розширення списку некритичного імпорту, скасувавши при цьому заборону на купівлю валюти і транскордонні перекази для купівлі цього некритичного імпорту.

«Ми вже мали такий досвід у 2014 році, і я переконаний, що обґрунтувати у Світовій організації торгівлі застосування такого механізму під час війни буде не дуже складно», – наголосив Ніколайчук.

Читайте також «Ховайся, а не спекулюй: навіщо НБУ обмежує розміри транзакцій по картках за кордоном».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло