Джанет Єллен: “Дефолт нічого не змінить для росії - вона й так відрізана від світового капіталу”

Джанет Єллен: “Дефолт нічого не змінить для росії - вона й так відрізана від світового капіталу”

Вона попередила, що зростання цін викликає глобальні «стагфляційні ефекти»

Джанет Єллен: “Дефолт нічого не змінить для росії - вона й так відрізана від світового капіталу”
фото DR

Міністр фінансів Джанет Єллен заявила в середу, що підвищені ціни на продукти харчування та енергоносії знижують як витрати, так і обсяги виробництва, створюючи те, що вона назвала «ефектом стагфляції» у всьому світі, пише nytimes.com.

Напередодні зустрічі міністрів фінансів “Великої сімки” вона дала досить песимістичну оцінку світовій економіці.

Єллен припустила, що Сполучені Штати мають хороші можливості протистояти турбулентності, вказавши на сильний ринок праці Америки та здорові фінанси домогосподарств.

Але вона попередила, що Європа – більш вразлива для рецесії через її залежність від російської енергії, а також інших факторів, що позначаються на глобальному зростанні, включаючи жорсткі обмеження в Китаї для стримування спалахів коронавірусу, які ускладнюють проблеми з ланцюжками постачання.

Єллен, яка, як очікується, наполягатиме на поглибленні санкцій щодо росії її колегами по G7, сказала, що від жорстких санкцій, які були запроваджені досі, спостерігаються «побічні ефекти». Сполучені Штати та їх союзники працюють над тим, щоб звести до мінімуму побічні економічні збитки, зберігаючи при цьому тиск на росію, зазначила вона.

Джанет Єллен також дала зрозуміти, що тиск на російську економіку незабаром посилиться. Росія  може оголосити дефолт за своїм зовнішнім обов'язком вперше за сторіччя через блокування Сполученими Штатами виплат її зовнішнього боргу.

«Якщо росія не зможе знайти законний спосіб здійснити ці платежі, і технічно вона не погасить свій борг, я не думаю, що це дійсно стане істотною зміною для ситуації в росії, – сказала Єллен. – Вони вже відрізані від світових ринків капіталу».

Міністр фінансів США поставила під сумнів ідею, яка набирає обертів у Європі, – конфіскувати російські активи і використовувати їх для фінансування відновлення України. За її словами, це буде незаконним для Сполучених Штатів.

«Це не те, що дозволено законом у Сполучених Штатах», – сказала Єллен, зазначивши, що в інших країнах також є юридичні перешкоди.

Нагадаємо, міністр МЗС Кулеба закликав країни G7 передати Україні заморожені активи рф на сотні мільярдів доларів.


Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло