США планують заблокувати рф виплати зовнішнього боргу: росія все ближче до дефолту

США планують заблокувати рф виплати зовнішнього боргу: росія все ближче до дефолту

Казначейство ще не прийняло остаточного рішення

Этот материал также доступен на русском языке
США планують заблокувати рф виплати зовнішнього боргу: росія все ближче до дефолту
Фото: Planeta Press

Стало відомо, що адміністрація Байдена готова повністю заблокувати спроможність росії здійснити виплати власникам облігацій США після закінчення терміну наступного тижня, що може наблизити москву до межі дефолту.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg.

Деталі. Очікується, що Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів дозволить зупинити загальну ліцензію, термін дії якої закінчується 25 травня.

Згідно з повідомленням, відмова, видана невдовзі після введення США санкцій проти росії, дає москві можливість продовжувати платити інвесторам, допомагаючи їй уникнути дефолту по своєму державному боргу.

Водночас деякі посадовці Мінфіну анонімно стверджували, що дозвіл росії сплатити її борг призведе до подальшого виснаження її скарбниці та перенаправлення ресурсів, які інакше були б витрачені на зброю та військові операції в Україні.  

Зазначається, що казначейство ще не прийняло остаточного рішення. Прессекретарі Білого дому та міністерства фінансів не дали негайних коментарів.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що росія запобігла історичному суверенному дефолту, задіявши свої внутрішні резерви і спробувавши здійснити прострочені платежі в доларах за своїми міжнародними борговими зобов'язаннями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло