Окупанти заявили, що Запорізька АЕС буде працювати на росію, в Укренерго їх висміяли

Окупанти заявили, що Запорізька АЕС буде працювати на росію, в Укренерго їх висміяли

Між тим рашисти готують спроби провести в українському Енергодарі референдум

Окупанти заявили, що Запорізька АЕС буде працювати на росію, в Укренерго їх висміяли
Марат Хуснуллін

Віце-прем'єр росії Марат Хуснуллін, який напередодні побував у Херсонській області, прибув до ще одного захопленого російськими військами регіону України – Запорізьку область і розповів про мрії москви щодо розташованої там Запорізької АЕС.

“Якщо енергосистема України буде готова приймати та оплачувати, значить, працюватиме на Україну. Не прийматиме – значить, працюватиме на росію»,  – заявив російський віце-прем'єр.

Російські війська контролюють Запорізьку АЕС – найбільшу атомну станцію Європи – від початку війни.

Тим часом в Укренерго висміяли недолугі спроби москви втрутитися в українську енергосистему.

“Якийсь чиновник країни-агресора в очікуванні суду над військовими злочинцями опублікував «заяву» про можливість постачання електроенергії з Запорізької АЕС в росію. 

Зазвичай системний оператор не коментує заяви злочинців, але ця – явно скерована на міжнародну аудиторію, тому чемно нагадаємо громадянам України та європейським партнерам: 

  • ЗАЕС знаходиться в українській мережі, під контролем українських спеціалістів. 
  • Енергосистема України зараз не має фізичних зв'язків з енергосистемою росії. Тому постачання електроенергії з українських електростанцій в росію наразі фізично неможливе.
  •  Будь-яка зміна ситуації на ЗАЕС буде означати акт ядерного тероризму, і ті, хто створить таку загрозу, нестимуть відповідальність за це з усіма наслідками.

Отже, оскільки українська мережа від'єднана від росії та білорусі, російські чиновники можуть обіцяти постачання будь-якої електроенергії хіба що крейсеру «Москва"”, – написав український оператор.

Між тим рашисти планують провести в Енергодарі «референдум» щодо приєднання міста до росії, щоб загарбати Запорізьку АЕС. Про це напередодні повідомила Запорізька ОВА.

«Окупанти отримали вказівку готувати Енергодар до так званого «референдуму». Росіяни хочуть створити інформаційну картинку, нібито мешканці міста атомників виявляють своє бажання приєднатися до росії, а насправді остаточно приєднати Запорізьку АЕС до Росатому, аби знищити енергетичну систему України», – йдеться у повідомленні.

Запорізьку АЕС перевели на мінімальний рівень потужності через пошкодження високовольтної лінії.

Крім того, запорізька теплова електростанція (ТЕС) в Енергодарі зупинила роботу через закінчення запасів вугілля.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло