Найбільший серед країн покупець російської зброї шукає інших постачальників

Найбільший серед країн покупець російської зброї шукає інших постачальників

За три роки Індія закупила зброї на $12,4 млрд, на росію припало $5,51 млрд із цієї суми

Найбільший серед країн покупець російської зброї шукає інших постачальників
фото DR

Індія, найбільший імпортер російського озброєння, почала пошук постачальників зброї на внутрішньому ринку і в Східній Європі після початку вторгнення росії в Україну і санкцій проти москви. Про це повідомляє Reuters.

Два джерела в уряді та одне в оборонній сфері повідомили, що Нью-Делі вже давно хотіло диверсифікувати імпорт зброї, але вторгнення в Україну зробило це завдання терміновим.

Уряд Індії також вивчає можливість закупівлі запчастин та боєприпасів у східноєвропейських країн, які використовують зброю, аналогічну російській. Анонімне джерело Reuters відзначило, що Нью-Делі має варіанти на випадок, якщо буде неможливо купувати російські комплектуючі.

Після початку нападу путінських військ на Україну на індійському підприємстві PLR Systems зросла кількість замовлень на ізраїльські штурмові гвинтівки Galil ACE, які можуть замінити російські «Калашникові», розповів один зі співрозмовників агентства.

Одночасно влада Індії закликала москву виконати вже узгоджені контракти, серед яких постачання систем ППО С-400 та складання автоматів Калашникова на індійському заводі.

На озброєнні в Індії стоять танки російського виробництва, автомати Калашникова, винищувачі Су і транспортні вертольоти Мі-17. За період з 2018 по 2021 рік країна закупила зброї на $12,4 млрд, на росію припало $5,51 млрд із цієї суми.

Раніше цього тижня стало відомо про припинення Індією переговорів про купівлю російських вертольотів Ка-31. Нью-Делі мав заплатити $520 млн за 10 вертольотів, однак індійська влада засумнівалася в тому, що росія зможе виконати замовлення, а також побоюється проблем із оплатою, пише Defense News.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло