Сенат США остаточно схвалив пакет допомоги Україні майже на $40 млрд

Сенат США остаточно схвалив пакет допомоги Україні майже на $40 млрд

Щоб відповідний документ набув чинності, його ще має підписати президент США Джо Байден

This material is also available in English
Сенат США остаточно схвалив пакет допомоги Україні майже на $40 млрд
Фото: pravda.com.ua

Стало відомо, що 19 травня о 18:30 за київським часом Сенат США розпочав голосування щодо законопроєкту HR 7691, який передбачає виділення додаткового пакета допомоги Україні. У результаті сенатори проголосували за надання Україні допомоги на 40 мільярдів доларів. 

Джерело. Про це повідомляє The Washington Post.

Деталі. «За» проголосували 86 сенаторів, всі 11 голосів «проти» надійшли від республіканців.

Пакет, зокрема, спрямований на безпекову та гуманітарну допомогу нашій державі, підтримку української економіки, подолання глобальної харчової кризи.

Тепер документ надішлють на підпис президенту США Джо Байдену.

Законопроєкт передбачає, що 20,1 млрд доларів військової допомоги забезпечить передачу передових систем озброєння: зенітних ракет Patriot та артилерії великої дальності.

До законопроєкту також включені понад 8 млрд доларів загальної економічної підтримки України, майже 5 млрд доларів глобальної продовольчої допомоги для подолання потенційного дефіциту продовольства та понад 1 млрд доларів на підтримку біженців.

Бекграунд. Нагадаємо, що Сенат Сполучених Штатів під час процедурного голосування у понеділок, 16 травня, переважною більшістю голосів ухвалив пакет допомоги Україні в розмірі $40 млрд.

Раніше Mind повідомляв, що сенатор-республіканець Ренд Пол заблокував швидке ухвалення законопроєкту про допомогу Україні на суму близько $40 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло