Польща подала новий позов до «Газпрому»

Польща подала новий позов до «Газпрому»

Країна вимагає відсотки за $1,5 млрд переплати за постачання у 2014-2020 роках

Польща подала новий позов до 	«Газпрому»
Фото: УНІАН

Стало відомо, що польська PGNiG вимагає від ПАТ «Газпром» і ТОВ «Газпром експорт» виплати відсотків за $1,5 млрд переплати за постачання у 2014-2020 роках.

Джерело. Про це йдеться у звіті польської держкомпанії, передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі. «31 березня 2022 року PGNiG S.A. направила «Газпрому» запит про порушення арбітражного розгляду у зв'язку з її вимогою про виплату відсотків за сумою, переплаченою PGNiG S.A. за природний газ, поставлений у період із листопада 2014 року до лютого 2010 року. PGNiG очікує відповіді «Газпрому» на звернення до арбітражу», – йдеться у звіті.

Згідно з повідомленням, компанія ініціювала арбітражний розгляд проти ПАТ «Газпром» і «Газпром експорт» у 2015 році з вимогою про перегляд ціни на природний газ, що поставляється за контрактом від 25 вересня 1996 року. Він передбачав відвантаження близько 10 млрд куб. м газу на рік, мінімальна річна контрактна кількість – 8,7 млрд куб. м на рік.

30 березня 2020 року Стокгольмський арбітраж ухвалив рішення скоригувати формулу ціни за контрактом на постачання газу до Польщі газопроводом «Ямал-Європа» ретроактивно з 1 листопада 2014 року. «Газпром» у 2020 році виплатив присуджені судом $1,606 млрд (з урахуванням відсотків).

Зазначається, що при цьому рішення суду про ретроактивну зміну формули ціни з нафтовою прив'язкою на біржовий індекс зіграло на користь «Газпрому», коли наприкінці 2020 року та 2021 року ціни на хабах почали зростати до небувалих значень.

Бекграунд. Раніше «газпрому» заборонили використовувати польську ділянку газопроводу «Ямал-Європа»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло