Reuters: США мають намір озброїти Україну передовими протикорабельними ракетами для боротьби з російською блокадою

Reuters: США мають намір озброїти Україну передовими протикорабельними ракетами для боротьби з російською блокадою

Сучасні ракети дозволили б відтіснити російський флот і відновити поставки зерна з України

Reuters: США мають намір озброїти Україну передовими протикорабельними ракетами для боротьби з російською блокадою
ракета "Гарпун"
фото wikipedia

Білий дім працює над тим, щоб передати сучасні протикорабельні ракети українцям, щоб допомогти подолати морську блокаду росії, заявили офіційні особи на тлі побоювань, що потужніша зброя, здатна потопити російські військові кораблі, посилить конфлікт, пише Reuters.

Україна заявляла, що хоче мати більш сучасну зброю США, окрім свого нинішнього арсеналу артилерії, ракет Javelin та Stinger та іншої зброї. 

Список Києва, зокрема, включає ракети, які можуть відтіснити російський флот від його портів на Чорному морі, що дозволить відновити постачання зерна та іншої сільськогосподарської продукції в усьому світі.

Нинішні та колишні посадовці США та джерела в Конгресі посилалися на перешкоди на шляху відправлення більш потужної зброї в Україну, які включають тривалі вимоги до навчання, труднощі з обслуговуванням обладнання або побоювання, що американське озброєння може бути захоплене російськими військами, на додачу до страху перед ескалацією.

Однак троє американських посадовців та два джерела в Конгресі заявили, що два типи потужних протикорабельних ракет: Harpoon виробництва Boeing та ударна ракета Naval Strike Missile виробництва Kongsberg та Raytheon Technologies на етапі активного розгляду або для прямого постачання в Україну, або шляхом передачі від європейського союзника, який має ракети.

У квітні президент України Володимир Зеленський звернувся до Португалії із проханням надати українським військовим “Гарпуни” (Harpoons), які мають дальність до 300 км.

Але є кілька проблем, які не дозволяють Україні одержати ракети. По-перше, обмежена можливість запуску «Гарпунів» з берега – технічно складне рішення, на думку кількох офіційних осіб, – оскільки це ракети морського базування.

В оперативній зоні Чорного моря знаходяться близько 20 кораблів ВМФ росії, включно з підводними човнами, повідомило британське оборонне відомство.

Браян Кларк, військово-морський експерт із Гудзонівського інституту, сказав, що від 12 до 24 протикорабельних ракет типу «Гарпун» з дальністю понад 100 км буде достатньо, щоб відтіснити російські кораблі та переконати москву зняти блокаду. 

«Якщо путін упиратиметься, Україна може вивести з ладу найбільші російські кораблі, оскільки їм нема де сховатися в Чорному морі», – сказав Кларк.

Росія, як відомо, вже зазнала втрат на морі, зокрема, згорів і втонув крейсер «Москва», флагман її Чорноморського флоту.

За словами співрозмовників видання, кілька країн готові відправити “Гарпуни” в Україну. Але ніхто не хоче бути першою чи єдиною країною, яка зробить це, побоюючись репресій з боку росії, якщо корабель буде потоплено ракетою із їхнього арсеналу, сказав співрозмовник.

За його словами, одна країна вже розглядає можливість першою поставити ракету Україні. За словами чиновника, щойно ця «добре озброєна» країна відправить “Гарпуни”, інші можуть піти за нею.

Морська ударна ракета (NSM) може бути запущена з узбережжя України та має дальність 250 км. Крім того, для роботи з нею потрібно менше 14 днів навчання.

Джерела повідомили, що NSM вважаються менш складними з погляду логістики, ніж Harpoons.

За інформацією видання, Сполучені Штати намагаються знайти спосіб отримати для України NSM та пускові установки від європейських союзників.

Джерела у Конгресі повідомили, що ще одним варіантом для Норвегії може бути пожертва NSM Україні, і цю ідею підтримали норвезькі члени парламенту. Міноборони Норвегії відмовилося коментувати, яке додаткове постачання озброєнь та оборонної техніки воно може запропонувати Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло