Російські сили занепадуть до кінця літа, й Україна їх витисне – генерал США у відставці

Російські сили занепадуть до кінця літа, й Україна їх витисне – генерал США у відставці

Він запевнив, що не вірить у можливість використання Кремлем ядерної зброї

Російські сили занепадуть до кінця літа, й Україна їх витисне – генерал США у відставці
Фото: EPA

Що сталося. Колишній командувач Сухопутних сил США у Європі генерал-лейтенант Бен Годжес заявив, що Росія не може продовжувати робити те, що вони роблять нескінченно. Кульмінація війни настане десь наприкінці літа, коли в них закінчаться люди, амуніція та воля до боротьби.

Джерело. Про це Годжес сказав в інтерв'ю «Голосу Америки».

Коментарі. «Зрозуміло, що вони захопили територію, завдають величезної шкоди економіці України. Вони блокують експорт зерна. Попереду ще багато викликів, але нічого з цього не можна назвати перемогою для Росії, зважаючи на те, які цілі ставив Кремль перед собою», – сказав Годжес.

Він запевнив, що не вірить у можливість використання Кремлем ядерної зброї, тому що це не дасть йому жодних переваг.

«Якби це було справжньою перевагою, він би використав це. Але його єдина перевага з ядерною зброєю є тоді, коли він її не використовує. Якщо це тисне на згуртованість та готовність країн надавати допомогу Україні, то загроза використання ядерної зброї дає йому певні важелі впливу. Для Заходу буде неможливим залишатись осторонь, якщо Путін використає ядерну зброю, залишивши себе без важелів впливу», – сказав Годжес.

За його словами, у такому випадку відповідь Заходу буде, мабуть, неядерною, але руйнівною, такою, що зруйнує або серйозно пошкодить чорноморський флот Росії та російські війська всередині України. 

«Також, думаю, навколо Путіна є люди, які думають, що життя після Путіна існує. Тому, гадаю, використання ядерної зброї малоймовірно. Але він не здасться просто так, він не скаже: «Я був неправий, тому я піду». Росію треба перемогти на полі бою, потрібно розбити російські сили на полі бою. Саме тому не можна гальмувати у наданні Україні допомоги і ресурсів, які їй потрібні», – підкреслив колишній командувач.

Бекграунд. Нагадаємо: США нададуть Україні додаткову військову підтримку: радари, артилерію

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло