НАТО продовжує вести політику подвійних стандартів, Україна змушена шукати інші варіанти – Єрмак

НАТО продовжує вести політику подвійних стандартів, Україна змушена шукати інші варіанти – Єрмак

Альянс підтримує ілюзію відкритих дверей для України, при цьому широко розчиняє їх іншим країнам

НАТО продовжує вести політику подвійних стандартів, Україна змушена шукати інші варіанти – Єрмак
Генсек НАТО Єнс Столтенберг
Фото: DW

Що сталося. НАТО продовжує вести політику подвійних стандартів, підтримуючи ілюзію відкритих дверей для України та інших країн, тому Україна змушена шукати інші варіанти.

Джерело. Про це заявив глава Офісу президента України Андрій Єрмак, виступаючи перед учасниками аналітичного центру Chatham House.

Коментарі. «НАТО – єдина на сьогодні інституція, здатна надати надійну безпекову парасольку своїм членам. Однак – я маю це сказати – через національний егоїзм низки держав вона продовжує політику подвійних стандартів. Альянс підтримує ілюзію відкритих дверей для України, широко розчиняє їх іншим країнам. За таких обставин ми змушені шукати інші варіанти. Шукати їх разом із нашими партнерами», – заявив Єрмак.

За його словами, Україна зараз не бачить альтернатив членству в Європейському Союзі.

«Будь-які пропозиції щодо його «замінників», які ми чули останнім часом, вважаємо неприйнятними. Інтеграція до Євросоюзу для нас є не лише способом модернізації, реформування держави та збільшення ВВП, а й одним із чинників гарантування нашої безпеки», – сказав він.

Також, наголосив Єрмак, очевидно, що Україна не бачить сьогодні Росію серед своїх гарантів.

«Ми маємо вкрай негативний досвід Будапештського меморандуму. Бачимо спроби деяких великих держав примирити Україну з Росією на умовах Кремля. У такій ситуації мусимо наполягати, щоб майбутні гарантії безпеки мали юридично зобов’язальний характер та були ратифіковані всіма учасниками. Очевидно, що ми не бачимо серед гарантів Росію, яка систематично спростовує основоположний принцип міжнародного права Pacta sunt servanda ( «Договори мають виконуватися» – ІФ). Неприпустимо навіть обговорювати можливості для збереження обличчя державою-агресором та державою-терористом. Наші загиблі та постраждалі нам цього не дозволять», – зазначив він.

Глава ОП додав, що спільною метою України та держав-гарантів має бути стримування Росії від агресії в майбутньому. «Насамперед це означає забезпечення обороноздатності України. Ми продемонстрували всьому світу, що здатні самі протистояти силам ворога, що в рази переважають», – сказав він.

«Та в майбутньому розраховуємо, що гаранти знімуть усі політично обумовлені обмеження на постачання Україні конвенційних озброєнь та сприятимуть швидкому відновленню й підтриманню її оборонного потенціалу на належному рівні. Особливо під час відбудови української промисловості», – підсумував Єрмак.

Бекграунд. Сьогодні головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний взяв участь у засіданні Військового комітету НАТО на рівні головнокомандувачів (начальників штабів) у форматі з Україною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло