Бундестаг посилив контроль над виконанням антиросійських санкцій

Бундестаг посилив контроль над виконанням антиросійських санкцій

Німеччина ухвалила відповідний закон

Бундестаг посилив контроль над виконанням антиросійських санкцій
Фото: news.az

Що сталося. Німеччина ухвалила закон, який дозволяє краще виконувати санкції, запроваджені проти російських олігархів. 

Джерело. Про це повідомляє «Укрінформ» із посиланням на пресслужбу Бундестагу.

Докладно. Закон чіткіше регламентує обов'язки й поліпшує обмін даними між різними органами влади, щоб полегшити доступ до активів, як-от вілли, яхти та приватні літаки. Дотепер у ФРН не було законодавчої бази, що дозволяє цілеспрямовано шукати таке майно.

Крім того, законопроєкт має на меті створити можливість арешту майна до з’ясування стану власності. Надалі до визначення активів буде залучено Центральне управління з розслідувань фінансових операцій (ПФР), яке отримає додаткові завдання. Крім того, має бути закріплено спеціальне юридичне повноваження Федерального органу з фінансового нагляду (BaFin) надавати розпорядження про всі заходи щодо застосування заборон на торгівлю.

Бізнесмени, що перебувають у списку санкцій, також зобов'язані розкривати інформацію про свої активи. В іншому разі їм загрожує штраф або покарання у вигляді позбавлення волі.

«Розкриття всіх фінансових обставин особою, яка потрапила під санкції, є необхідною умовою для ефективного виконання санкцій ЄС, спрямованих проти окремих осіб. Інакше існував би ризик обходу режиму санкцій шляхом приховування фінансових обставин. Крім того, проєкт містить положення щодо визначення рахунків, сейфів і депозитарних рахунків фізичних осіб та компаній, проти яких запроваджені санкції в Німеччині», – йдеться в повідомленні.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Герхард Шредер, лобіст російських енергетичних компаній та особистий друг путіна, втратить свою фінансовану державою посаду ексканцлера через небажання дистанціюватися від президента росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло