Найбільша енергокомпанія Угорщини готується до відмови від російської нафти

Найбільша енергокомпанія Угорщини готується до відмови від російської нафти

Модернізація нафтопереробного заводу може коштувати до €700 млн

Найбільша енергокомпанія Угорщини готується до відмови від російської нафти
Фото: shutterstock

Що сталося. Угорська енергетична група MOL, яка є однією з найбільших у Східній Європі, готує свої нафтопереробні заводи до використання неросійської нафти.

Джерело. Про це пише  Financial Times.

Докладно. Про це 19 травня заявив директор із виробництва та переробки компанії Жолт Хафф.

За словами Хаффа, MOL попросила своїх інженерів скласти план роботи без російської нафти. Він сказав, що MOL, яка частково належить угорській державі, має «готуватися до найгіршого сценарію зараз, коли ми можемо переробляти лише морську [легку] нафту».

Хафф розповів, що портфоліо з 15 проєктів, що готуються, буде представлено раді директорів приблизно за два місяці і робота може початися, якщо проєкти будуть схвалені.

Як зазначає Financial Times, MOL витратила десятиліття та мільярди доларів на інфраструктуру для переробки російської нафти типу Urals. Компанія підрахувала, що модернізація нафтопереробного заводу на південь від Будапешта для використання різних джерел нафти може коштувати до €700 млн і на це піде кілька років.

Деякі проєкти, пов'язані з переходом на різні типи сирої нафти, вже розпочалися, сказав директор MOL із постачання та торгівлі Чаба Жотер.

«За останні вісім років ми інвестували $170 млн у переробку 30–35% неросійської нафти, але 100% – це зовсім інша річ», – додав він.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло