З 21 травня Нацбанк скасовує обмеження курсу продажу валют

З 21 травня Нацбанк скасовує обмеження курсу продажу валют

Також регулятор зменшує ліміт на зняття готівки за кордоном

З 21 травня Нацбанк скасовує обмеження курсу продажу валют
Фото: Pexels

Що сталося. З 21 травня 2022 року Національний банк України скасовує обмеження курсу продажу валют.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Деталі. Нацбанк України з 21 травня скасує обмеження курсу, за яким легальні установи продають іноземну валюту в готівці. Наразі цей курс не може відхилятися від офіційного більш ніж на 10%.

Такі ж обмеження скасували щодо курсу, за яким банки списують з рахунків своїх клієнтів кошти в гривні, коли ті розраховуються гривневими картками за кордоном.

Окрім цього, Нацбанк тимчасово вирішив зменшити щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, до 50 тисяч грн в еквіваленті (зі 100 тисяч грн, як було досі). На думку НБУ, це дасть змогу знизити ризики непродуктивного відпливу капіталу, зменшити можливості для спекуляцій та обходу валютних обмежень, а отже, – захистити міжнародні резерви України.

Бекграунд. Нагадаємо, на початку травня Нацбанк заборонив громадянам росії брати участь в управлінні українськими фінкомпаніями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло