Литва з 22 травня не отримуватиме газ, нафту та електрику з росії

Литва з 22 травня не отримуватиме газ, нафту та електрику з росії

Потреби в газі забезпечуються завдяки терміналу СПГ в Клайпеді

Литва з 22 травня не отримуватиме газ, нафту та електрику з росії
Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс.
Фото: lithuaniatribune.com

Що сталося. Оператор біржі Nord Pool вирішив не купувати російську електроенергію в єдиного її імпортера в країнах Балтії – групи Inter RAO.

Джерело. Про це повідомляє Delfi.   

Докладно. Це означає, що від 22 травня в Литві не буде ані російського газу, ані нафти, ані електроенергії, повідомляє Міненерго.

«Це дуже важливий рубіж не тільки на шляху Литви до енергетичної незалежності. Це вираження нашої солідарності з Україною, що воює, ми не можемо дозволити, щоб на наші гроші фінансувалася російська військова машина», – сказав міністр енергетики Дайнюс Крейвіс.

Міністр наголосив, що повної енергетичної незалежності Литва досягне тоді, коли успішно завершить синхронізацію, а свої потреби в електриці покриє завдяки місцевій зеленій енергетиці та стане державою-експортером. Потреби Литви в газі забезпечуються завдяки терміналу СПГ у Клайпеді, куди постачають газ із США, в електриці – за рахунок місцевої електрики та імпорту з країн ЄС через наявні з'єднання зі Швецією, Латвією та Польщею. Завод Orlen Lietuva відмовився від російського газу місяць тому.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло