Законопроєкт про планування та забудову територій з обов'язковими бомбосховищами зареєстрували у ВР

Законопроєкт про планування та забудову територій з обов'язковими бомбосховищами зареєстрували у ВР

Законопроєктом ініціюють термінове розгортання в Україні мережі захисних споруд цивільного захисту

Законопроєкт про планування та забудову територій з обов'язковими бомбосховищами зареєстрували у ВР
Фото: Facebook/Olena Shuliak

Стало відомо, що у Верховній Раді зареєстрували спільний з Мінрегіоном законопроєкт №7398 про планування та забудову територій з обов’язковою наявністю бомбосховищ.

Джерело. Про це повідомила заступниця голови комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк у фейсбуці.

Деталі. Вона заявила: «Війна показала: в Україні мало надійних укриттів. На додаток, значна частина таких укриттів не обладнана евакуаційними виходами, не має доступу до систем водопостачання та водовідведення, не пристосована для зберігання харчів, не говорячи вже про спроможність захистити населення у випадку застосування зброї масового ураження».

Зазначається, що законопроєктом ініціюють термінове розгортання в Україні мережі захисних споруд цивільного захисту (бомбосховищ та бомбосховищ у новобудовах), які забезпечуватимуть безпеку громадянам від воєнних злочинів.

«Серед усього іншого ми пропонуємо, щоб у Містобудівній документації на регіональному та місцевому рівні має бути розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту (і затвердження такої документації за відсутності цього розділу забороняється)», – повідомила Шуляк.

Також проєктна документація на об’єкти, що за класом наслідків належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, на яких постійно перебуватимуть понад 50 фізичних осіб або періодично перебуватимуть понад 100 фізичних осіб, обов’язково повинна передбачати розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту + мають забезпечувати дотримання вимог доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення. 

Бекграунд. Раніше ВР продовжила воєнний стан та загальну мобілізацію в Україні на 90 днів – до 23 серпня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло