Чотири країни ЄС закликають використовувати російські активи для відновлення України

Чотири країни ЄС закликають використовувати російські активи для відновлення України

Також закликають блок з 27 країн розпочати підготовку нових санкцій проти москви

Этот материал также доступен на русском языке
Чотири країни ЄС закликають використовувати російські активи для відновлення України
Фото: depositphotos.com

Стало відомо, що Литва, Словаччина, Латвія та Естонія закликатимуть до конфіскації російських активів, заморожених ЄС, для фінансування відновлення України.

Джерело. Про це йдеться у загальному листі чотирьох країн, передає Reuters.

Деталі. «Суттєву частину витрат на відбудову України, включаючи компенсацію жертвам російської військової агресії, має покрити росія», – йдеться у листі, який планують представити міністрам фінансів ЄС у вівторок.

Також у листі закликають блок з 27 країн розпочати підготовку нових санкцій проти москви.

«Зрештою, якщо росія не зупинить військову агресію проти України, між ЄС і росією взагалі не повинно залишитися економічних зв’язків: жоден з наших фінансових ресурсів, продуктів або послуг не зробить внесок у військову машину росії», – йдеться у повідомленні.

Чотири країни зазначили, що ЄС і країни-однодумці вже заморозили активи, що належать російським фізичним і юридичним особам, а також близько $300 млрд резервів центрального банку.

«Тепер ми повинні визначити законні шляхи максимального використання цих ресурсів як джерела фінансування – як для витрат на продовження зусиль України протистояти російській агресії, так і для повоєнної відбудови країни», – заявили вони.

Зазначається, що конфіскація державних активів, таких як резерви центрального банку або майно державних підприємств, має «прямий зв’язок і вплив у цьому відношенні».

«У випадках, коли законні способи конфіскації активів не будуть визначені, їх слід використовувати як важіль і відпускати лише після того, як росія компенсує Україні всі завдані збитки», – підкреслили у листі.

Бекграунд. Раніше президент Європейської ради Шарль Мішель висловився за необхідність конфіскації заморожених активів росіян на користь України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло