Казахстан приєднався до санкцій проти російських банків, але є один нюанс

Казахстан приєднався до санкцій проти російських банків, але є один нюанс

Банки діють за схемою: продати - змінити назву - зняти санкції

Казахстан приєднався до санкцій проти російських банків, але є один нюанс
фото DR

У Казахстані на рахунках «дочок» російських банків, які потрапили під санкції західних країн, заблоковано майже $22 млн. Таким чином, влада Казахстану приєдналася до обмежувальних заходів, які вводяться проти рф у відповідь на вторгнення в Україну.

 Крім того, закордонні банки заблокували платежі в іноземній валюті щодо окремих клієнтів казахстанського “Сбєрбанку” на суму 2,9 млрд тенге ($6,8 млн) та  Альфа-банку (після зміни власника – Eco Center Bank) на суму 3,9 млрд тенге ( $9,2 млн.).

Про це пише «Інтерфакс» із посиланням на главу Агентства з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану Мадіну Абилкасимову.

Банк «ЦентрКредит» (новий акціонер колишнього Альфа-банку) надіслав листа до OFAC (структура Мінфіну США, відповідальна за правозастосування санкцій) для виключення банку із списку санкцій у зв'язку зі зміною акціонера.

 У керівництві банку розраховують, що санкції буде знято, а кореспондентські рахунки та кошти клієнтів розблоковані.

У березні казахстанські «дочки» ВТБ, Альфа-банку та “Сбєрбанку” потрапили під блокуючі санкції США. 

У травні «дочку» Альфа-банку придбав казахстанський банк «ЦентрКредит». Триває пошук інвесторів для «дочок» “Сбєрбанку” та ВТБ.

За даними Нацбанку Казахстану, на 1 квітня 2022 року «дочки» “Сбєрбанку”, Альфа-банку та ВТБ займали відповідно 4-те, 11-те та 13-те місця за обсягом активів серед 22 банків країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло