Президенти Польщі та Естонії підтримали надання Україні статусу кандидата у ЄС

Президенти Польщі та Естонії підтримали надання Україні статусу кандидата у ЄС

«Ми активно підтримуватимемо прагнення України отримати статус кандидата і щоб врешті Україна стала членом ЄС», - сказав Дуда

Президенти Польщі та Естонії підтримали надання Україні статусу кандидата у ЄС
Анджей Дуда та Алар Каріс.
Фото: УНІАН, rbc.ru

Що сталося. Президент Польщі Анджей Дуда та естонський президент Алар Каріс переконані, що українці заслуговують на те, щоб Україна отримала в червні статус кандидата на членство в ЄС.

Джерело. Про це вони заявили у виступах на міжнародному економічному форумі у Давосі.

КоментаріДуда своєю чергою наголосив, що сьогоднішня боротьба українців за захист своєї держави є також боротьбою за право вирішувати свою долю і бути частиною Заходу.

«Тому Захід повинен відкритися до українців і сказати: так, ми вас приймаємо. Це дуже важливий елемент. Тому ми, без сумніву, дуже активно підтримуватимемо прагнення України отримати статус кандидата і щоб врешті Україна стала членом ЄС», – підкреслив президент Польщі.

 «Я тут, у Давосі, щоб адвокатувати право України стати країною-кандидатом у члени ЄС. Я дійсно вважаю, що повага до свободи у Європі змушує нас думати не лише про стратегічні підходи до росії, а й про наше ставлення до сусідніх з ЄС держав, які мають хоробрість ставити амбітні цілі. Я маю на увазі як столиці країн ЄС, так і організації та інституції», – сказав Каріс.

За його словами, розв’язана росією війна в Україні засвідчила, що коли сусідні країни хочуть приєднатися до європейської сім’ї, але залишаються у підвішеному стані, це може призвести до конфліктів.

Між тим, за 3 місяці Естонія передала Україні третину свого військового бюджету – більше за всіх у світі.

«Це ще раз доводить: можна бути маленькою країною, але мати велике серце, а можна бути другою за розміром, але не мати його зовсім», – написав у своєму твіттері радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

Бекграунд. У своєму виступі на форумі президентка Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн заявила, що Україна повинна перемогти. Це не лише питання виживання України чи європейської безпеки. Це ставить під сумнів весь міжнародний порядок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло