Шольц: путін не виграє війну в Україні і не диктуватиме умови миру

Шольц: путін не виграє війну в Україні і не диктуватиме умови миру

путін почне серйозні переговори лише після того, як визнає, що війну неможливо виграти, вважає Шольц

This material is also available in English
Шольц: путін не виграє війну в Україні і не диктуватиме умови миру
Anadolu Agency/Getty Images

Росія не виграє війну в Україні, і президент путін не повинен диктувати умови будь-якої мирної угоди, заявив у четвер канцлер Німеччини Олаф Шольц, пише Reuters.

Не зумівши за три місяці захопити столицю Київ або її друге за величиною місто Харків, російські війська намагаються вирвати повний контроль над східним регіоном Донбасу, а також просуваються на півдні, незважаючи на завзятий опір України та жорсткі санкції Заходу щодо москви.

«Путін не повинен виграти розвязану ним війну, і я переконаний, що він не виграє», – сказав Шольц у своєму виступі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. – Захоплення всієї України здається тепер значно нереальнішим, ніж на початку війни».

Хоча дехто пропонує Україні вести переговори з путіним та розглянути питання про поступку територією, Шольц відкинув ідею дозволити путіну диктувати умови угоди.

«Ніякого продиктованого миру не буде, – додав Шольц. – Україна цього не прийме, і ми також».

За його словами, путін, швидше за все, розпочне серйозні переговори лише після того, як визнає, що війну неможливо виграти, що робить подальшу підтримку України Заходом вкрай необхідною.

Шольц, однак, не відповів на вимоги України щодо поставки Києву більшої кількості важких озброєнь, незважаючи на конкретні прохання міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби у Давосі напередодні.

За словами Кулеби, Київ хотів придбати німецькі БМП (бойові машини піхоти) Marder і, в ідеалі, також основні бойові танки Leopard, але не досяг значних успіхів у відносинах з урядом у Берліні.

Сподіваючись послабити економіку росії і, отже, її здатність вести війну, Шольц сказав, що Німеччина припинить імпорт російської нафти до кінця 2022 року, а також зменшить залежність від російського газу.

Нагадаємо, Дмитро Кулеба заявив, що Україна потребує якнайшвидших поставок реактивних систем залпового вогню, і закликав США зробити перший крок у цьому напрямку як приклад для інших країн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло