«Попри героїчні зусилля аграріїв урожай зменшиться наполовину» – експерт про свідоме нищення росією українського АПК

«Попри героїчні зусилля аграріїв урожай зменшиться наполовину» – експерт про свідоме нищення росією українського АПК

Росіяни намагаються знищити аграрний потенціал України, переконаний Блейзер

«Попри героїчні зусилля аграріїв урожай зменшиться наполовину» – експерт про свідоме нищення росією українського АПК
фото АР

Російська агресія не лише створила гуманітарну кризу в Україні, а й наблизила світ до голоду в глобальних масштабах. Про це йшла мова на вебінарі під назвою «Світова продовольча катастрофа, що розвивається. Перед обличчям найбільшої глобальної кризи продовольчої безпеки. Війна в Україні», пише Голос Америки.

Розв'язана росією війна в Україні не лише змусила покинути свої оселі дев’ять мільйонів українців, вона ще й посилила наявні негативні тенденції – вплив пандемії ковіду та зміни клімату, які загрожують життю мільйонів людей. 

Особливо відсутність надходження продуктів харчування з українських портів відчують у регіоні Африки та Близького Сходу, наголошували учасники онлайн-дискусії, яку організувала Американсько-Українська ділова рада (USUBC), що об'єднує понад 200 компаній, які працюють в Україні.

За словами Майкла Блейзера, голови ради директорів компанії AgroGeneration, яка працює в Україні в Харківській області, зараз посівні роботи проходять в умовах постійних обстрілів. На його думку, попри «справді героїчні зусилля співробітників нашої компанії», вони очікують, що врожай зменшиться наполовину. 

Росіяни намагаються знищити аграрний потенціал України, переконаний він: «У сусідньому селі вони розстріляли 200 корів – всі 200 корів, які були на фермі – також вони прицільно нищать сільськогосподарську техніку».

Як каже Блейзер, нині близько 22 млн тонн української пшениці, готової до експорту, заблоковані росією в українських портах. Якщо цю пшеницю не вивезуть зараз, наступний врожай не буде де зберігати. 

Він додає, що навіть якби росія погодилася «якимось чудом» на те, щоб розблокувати українські порти, розмінування акваторії Чорного моря тривало б щонайменше місяць і потребувало залучення міжнародної допомоги.

Але росія заявляє, що дозволить вивезти цю пшеницю лише у випадку, якщо з неї знімуть усі санкції.

«Росія перетворює на зброю постачання продуктів харчування точно так само, як до цього вони перетворили на зброю постачання нафти і газу», – переконаний Блейзер. Також він нагадує, що ту пшеницю, до якої росія має доступ на окупованих територіях, вона просто «краде», вивозячи на територію росії та експортуючи звідти.

Майкл Блейзер навів розрахунки аналітичної компанії Eurasia Group про те, що в зоні продуктової небезпеки опиняться 53 країни та «існує 95% ймовірність того, що кількість людей, які страждають від продовольчої небезпеки, зросте приблизно на 142-243 млн – до 1,9 млрд».

Нагадаємо, Зеленський повідомив, що поставки 22 млн тонн зерна призупинено через блокування росією українських портів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло