Кулеба: Санкції проти росії не пов'язані з розгортанням глобальної продовольчої кризи

Кулеба: Санкції проти росії не пов'язані з розгортанням глобальної продовольчої кризи

Кремль старанно намагається представити світу картину, ніби це Україна винна в тому, що її морські порти заблоковані

Кулеба: Санкції проти росії не пов'язані з розгортанням глобальної продовольчої кризи
@DmytroKuleba

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що санкції Заходу щодо росії «не мають жодного стосунку» до дедалі більшої нестачі продовольства у світі.

«Санкції щодо росії не мають жодного відношення до розгортання глобальної продовольчої кризи. Єдиною причиною дефіциту, зростання цін та загрози голоду є те, що російські військові фізично блокують 22 млн тонн українського експорту продовольства у наших морських портах”, – написав він.

«Слід вимагати від москви припинення блокади», – підкреслив міністр МЗС.

За даними Конференції ООН з торгівлі та розвитку, на Україну і росію припадає 53% світової торгівлі олією та насінням та 27% торгівлі пшеницею.

Наразі Україна має на складах величезну кількість пшениці, яку через війну вона не може експортувати.

Між тим росія оголосила про псевдо-гуманітарні коридори для транспортування зерна з українських портів, не прибравши свої військові кораблі.

“рф цинічно оголошує про начебто безпечні маршрути у Чорному морі для цивільного судноплавства. Така заява є маніпуляцією. Країна-агресор не може бути гарантом безпеки, адже з перших днів повномасштабного вторгнення, в порушення норм безпеки цивільного судноплавства та міжнародного гуманітарного права рф здійснювала обстріли іноземних цивільних суден», – йдеться в повідомленні Військово-Морських сил Збройних сил України.

Між тим розвідка США оприлюднила супутникові знімки з доказами, як російські кораблі розкрадають українське зерно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло