Українська омбудсмен розповіла про знущання над українськими полоненими

Українська омбудсмен розповіла про знущання над українськими полоненими

Росіяни грубо порушують статті Женевської конвенції поводження з військовополоненими

This material is also available in English
Українська омбудсмен розповіла про знущання над українськими полоненими

Українська омбудсмен Людмила Денісова побувала у лікарні, де перебувають звільнені з російського полону українські військові. Більшість із них були взяті в полон під Маріуполем.

Вони розповіли, що спочатку їх тримали у підвалах та господарських спорудах, потім етапували на гаупвахту, слідчий ізолятор у Донецьку та виправну колонію № 120 на окупованій території України, а потім перевели до СІЗО Таганрога та Воронежа.

Під час етапування українським військовополоненим, за їх словами, замотували очі скотчем, надягали їм на голови мішки, зв'язували руки. Їм також погрожували вбивством, били та принижували, розповіла Денісова на своїй сторінці в Facebook.

З особливою жорстокістю катували офіцерів ЗСУ та бійців «Азова». Під час допитів українських військовополонених ставили на коліна, били на пальцях ніг прикладом автомата, били по відкритих ранах, застосовували плоскогубці, закидали на шию петлю та душили, катували електрикою.

Українські військові також розповіли, що в полоні їм вводили невідомий препарат на букву “М”, після чого вони втрачали свідомість та пам'ять. 

Крім того, вони розповіли, що їх змушували вивчати вірш «Простите нас, родные россияне», гімн рф, історію створення герба та прапора рф, інакше – застосовували тортури і катування.

Українські жінки-військовополонені, які утримувалися в донецькому СІЗО, розповіли, що в камерах, розрахованих на дві-три особи, тримали щонайменше 17–20 людей. Жінки були позбавлені засобів гігієни та можливості помитися, замість санвузла – відро. На їхніх очах жорстоко били військовополонених-чоловіків. Полонянок також примушували до статевих актів.

Колишні полонені розповіли, що життєво необхідної медичної допомоги їм не надавали, обмежували у воді та їжі, не давали телефонувати рідним.

“Українцям не давали воду, лише 1,5 літра на 30-40 осіб, обмежували у харчуванні – на території ОРДО денний раціон складався зі шматка хліба і сала. Інколи даючи м’ясо рашисти знущалися і казали, що воно «людське»”, – пише Денісова.

Таким чином, рф порушила права військовополонених, гарантовані статтями Женевської конвенції.

“Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень рф прав громадян України”, – наголосила омбудсмен.

Також Gulagu.net повідомляло, що українських захисників з «Азовсталі» етапують у СІЗО, відомі застосуванням тортур, при цьому українських бійців можуть готувати до судового процесу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло