Українських захисників з «Азовсталі» етапують у СІЗО, відомі застосуванням тортур — Gulagu.net
Джерело повідомляє, що бійців можуть готувати до судового процесу

Українських військовополонених, зокрема з «Азовсталі», етапують у СІЗО цілої низки регіонів росії. Про це з посиланням на джерела повідомляє проект Gulagu.net.
Куратори ФСВП (федеральної служби виконання покарань), згідно з цими даними, готують прес-хати та внутрішньокамерних агентів для тортур військових.
ФСВП, Слідчому комітету росії та Генпрокуратурі доручено сприяти ФСБ у підготовці великого процесу над «неонацистами та бандерівцями», зазначає Gulagu.net, на яке посилається The Insider.
За даними джерел проекту, судовий процес над військовополоненими може відбутися у Москві чи одному з міст «ЛДНР».
Військові виступають за проведення цього процесу в «ЛДНР», де не діє мораторій на смертну кару.
В уряді рф та ФСБ схиляються до проведення засідання у москві, щоб залучити іноземних журналістів до висвітлення процесу, але тільки в тому випадку, якщо внутрішньокамерні агенти та оперативники ФСБ/ФСВП забезпечать потрібні показання.
Джерело повідомляє про негласну вказівку «опускати» всіх, хто відмовляється від «співпраці зі слідством».
Відразу після того, як українські захисники, що перебували на «Азовсталі», здалися, їх вивезли на окуповану росією територію, а Мін'юст рф вимагав визнати батальйон «Азов» терористичною організацією. Верховний суд росії розгляне справу 26 травня.
17 травня речник Держдуми РФ В'ячеслав Володін заявив, що росія не повинна обмінювати українських військових з «Азова», назвавши їх «нацистськими злочинцями». На думку Володіна, вони мають постати перед судом.
Голова Комітету Держдуми у справах, в. о. керівника фракції ЛДПР Леонід Слуцький виступив за скасування мораторію на смертну кару при винесенні вироку бійцям «Азова», які здалися в полон.
Юрист Іван Павлов зазначив у розмові з The Insider, що росія намагається ухвалити закони, які дадуть право судити українських полонених бійців, але це незаконно.
«Дуже схоже, що ця законодавча ініціатива приурочена до полону бійців „Азова“ та пов'язана з великим бажанням російської влади хоч когось передати суду, як і було заявлено Путіним у перший день вторгнення.
Навіть якщо забути про міжнародне право, що регулює поводження з полоненими, і про гуманізм, у росії поки що діє мораторій на страту, наголошує юрист.
«Цей мораторій можна зняти, але для застосування смертної кари як покарання заборона на її застосування в будь-якому разі має бути скасована ДО скоєння злочину», – сказав Павлов.
16 травня бійці батальйону, заблоковані в “Азовсталі”, здалися в полон, відповідний наказ їм дало найвище командування України. 53 важко поранені військовослужбовці були евакуйовані в окупований росією Новоазовськ, ще 211 відправили в Оленівку Донецької області. Надалі, як планували ЗСУ, їх мали обміняти на російських полонених.
Як повідомлялося, Міжнародний комітет Червоного хреста почав реєстрацію військових, які залишають завод «Азовсталь», у тому числі поранених, на прохання сторін.
Процес реєстрації передбачає заповнення форми з особистими даними, такими як ім’я, дата народження та найближчий родич. Ця інформація дозволяє МКЧХ відстежувати тих, хто був захоплений, і допомагати їм підтримувати зв’язок зі своїми сім’ями.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].