Британська компанія Checkout.com залучила $1 млрд венчурних інвестицій у I кварталі року

Британська компанія Checkout.com залучила $1 млрд венчурних інвестицій у I кварталі року

У II кварталі активність угод в Європі може зменшитися через війну в Україні, зростання темпів інфляції та процентних ставок

Британська компанія Checkout.com залучила $1 млрд венчурних інвестицій  у I кварталі року
Фото: proactiveinvestors.co.uk

Що сталося. Компанія Checkout.com у Великобританії у I кварталі 2022 року залучила $1 млрд венчурних інвестицій. Інші країни також залучили значне фінансування, зокрема Естонія (Bolt: $710 млн), Фінляндія (Relex: $566 млн Франція (Doctolib: $571 млн, Qonto: $549 млн,  Back Market $541), Туреччина (Getir: $768), Італія (Scalapay: $497) та Австрія (GoStudent: $339). 

Джерело. Про це йдеться у звіті на сайті KPMG.

Деталі. Поєднання геополітичної невизначеності та низки викликів, пов’язаних зі зміною клімату, може стимулювати додаткові інвестиції в climatetech та альтернативні джерела енергії і пов’язані з цим системи. Це також може збільшити інтерес до додаткових стартапів, таких як фінтех, що зосереджені на енергетиці та зниженні викидів вуглецю.

Великобританія
Обсяг венчурних інвестицій у Великобританії досяг нового максимуму в I кварталі 2022 року. Хоча процентні ставки зараз зростають, значний обсяг вже залучених коштів, швидше за все, триматиме рівень інвестицій в II кварталі 2022 року на відносно стабільному рівні. Протягом 1-го кварталу 2022 року фінтех був дуже актуальним напрямком інвестицій на додаток до послуг, орієнтованих на B2B, та технології у сфері охорони здоров’я (healthtech), а інтерес до рішень, орієнтованих на кібербезпеку та захист, значно зріс.

Німеччина
Обсяг венчурних інвестицій в Німеччині знизився з рекордного рівня, встановленого в IV кварталі 2021 року, хоча загальний обсяг інвестицій залишався стабільним у порівнянні з минулими тенденціями. Ряд healthtech компаній залучили значне фінансування, зокрема цифрові медичні платформи Patient21 ($142 млн) і Ada Health ($120 млн). Активність венчурних компаній у Німеччині щодо залучення коштів також була дуже високою в I кварталі 2022 року, значно випередивши темпи, встановлені в 2021 році. 

Скандинавські країни 
Протягом I кварталу 2022 року венчурні інвестиції у країни Північної Європи були стабільними, що було частково зумовлено угодами, розпочатими наприкінці 2021 року. Ряд раундів фінансування на суму понад $100 млн дозволили збільшити обсяг венчурних інвестицій. Серед компаній, які залучили фінансування, – фінська компанія Relex, що розробляє програмне забезпечення для роздрібної торгівлі ($566 млн), компанія ICEYE, що спеціалізується на супутникових знімках ($135 млн) і компанія Swappie, що спеціалізується на ремонті мобільних телефонів ($122 млн); шведська компанія Volta Trucks ($260 млн) і норвезька фірма Ardoq ($125 млн), що пропонує інструменти для архітектури підприємств. 

Ізраїль
Венчурні інвестиції були дуже стабільними в Ізраїлі в І кварталі 2022 року, при цьому інтерес з боку як іноземних венчурних інвесторів, так і корпорацій був досить високим. Кібербезпека як і раніше залишалася актуальною сферою інвестицій в Ізраїлі – компанія Cheq залучила $150 млн протягом кварталу. Сфери Agtech (технології в сільському господарстві) і Healthtech (технології у сфері охорони здоров’я) також привернули значну увагу інвесторів: біоінженерна компанія з виробництва альтернативної молочної продукції Remilk залучила $120 млн, компанія MeMed, що розробляє діагностичні рішення, – $93 млн, компанія з онлайн охорони здоров’я MDClone – $63 млн. 

Тенденції, на які слід звернуту увагу в II кварталі 2022 року
У II кварталі 2022 року активність у сфері угод в Європі може дещо зменшитися через війну в Україні в поєднанні зі зростанням темпів інфляції та процентних ставок. Попри те, що на ринку є значна сума резерву грошових коштів, венчурні інвестори можуть утриматися від здійснення інвестицій у найближчій перспективі, враховуючи рівень невизначеності. Фінтех, healthtech та альтернативні джерела енергії, ймовірно, залишаться найбільш привабливими сферами інвестицій у всьому регіоні протягом II кварталу 2022 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло