Блокада росією українських портів може призвести до «катастрофічного сценарію» - голова Африканського союзу

Блокада росією українських портів може призвести до «катастрофічного сценарію» - голова Африканського союзу

Ціни на пшеницю вже зросли в Африці на 45%

Этот текст также доступен на русском
Блокада росією українських портів може призвести до 	«катастрофічного сценарію» - голова Африканського союзу
фото DR

Глава Африканського союзу, президент Сенегалу Макі Салл заявив лідерам Європейського союзу, що блокада росією портів України прокладає шлях до «катастрофічного сценарію» дефіциту продовольства та зростання цін на Африканському континенті, пише CNBC.

У зверненні до лідерів ЄС, які зібралися в Брюсселі на саміт, присвячений допомозі Україні, Салл сказав, що припинення експорту зерна та добрив через Чорне море дуже непокоїть континент, на якому щонайменше 282 млн людей страждають від голоду.

Він сказав, що ціна на добрива в Африці вже зросла втричі, порівняно з 2021 роком.

«За деякими оцінками, цьогорічна урожайність зернових в Африці впаде на 20–50%, – сказав Салл. – Ми хотіли б, щоб було зроблено все можливе, щоб вивільнити наявні запаси зерна та забезпечити транспортування та доступ до ринку».

Шарль Мішель, президент Ради ЄС, заявив, що «ЄС не шкодує зусиль для звільнення українського експорту із суші та вивчення альтернативних морських шляхів».

За даними ООН, африканські країни імпортували 44% своєї пшениці з України і росії у період з 2018 до 2020 року. 

Африканський банк розвитку вже повідомляє про 45%-ве зростання цін на пшеницю на континенті.

Більше про те, чому без моря неможливо забезпечити повноцінний експорт, – у матеріалі Mind “Дорога життя: чому українські порти виявилися незамінними для експорту”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло