В Угорщині ціни на заправках найнижчі в Європі, але тільки для «своїх», іноземці платитимуть набагато більше

В Угорщині ціни на заправках найнижчі в Європі, але тільки для «своїх», іноземці платитимуть набагато більше

«Бензиновий туризм» закінчився

В Угорщині ціни на заправках найнижчі в Європі, але тільки для «своїх», іноземці платитимуть набагато більше
фото DR

У понеділок уряд Угорщини отримав велику поступку від Євросоюзу – майже повне звільнення від заборони на імпорт російської нафти.

Це допоможе популістському уряду прем'єр-міністра Віктора Орбана тримати низькими ціни на угорських бензоколонках, але лише для угорців, пише СNN.

З минулої п'ятниці уряд запровадив систему подвійного ціноутворення на АЗС у всій країні. У той час як ціна на бензин для угорців зараз обмежена $1,30 за літр, іноземні водії, які заправляються в Угорщині, тепер платять набагато більше.

Угорський уряд вперше запровадив цінові обмеження на паливо та основні продукти харчування у листопаді, намагаючись пом'якшити вплив швидкого зростання цін на виборців напередодні ключових партійних виборів у квітні.

Зараз уряд пояснює різницю в ціні на пальне «бензиновим туризмом»: нижча ціна буде доступна лише для автомобілів із угорськими номерними знаками, заявили в уряді.

Ціни на заправках в сусідніх країнах ЄС були значно вищими, і водії в деяких прикордонних регіонах приїжджали заправлятися в Угорщині. За даними Єврокомісії, минулого тижня ціни коливалися в районі $1,93 за літр у Словаччині, Хорватії та Австрії та близько $1,70 у Румунії та Словенії.

Лідери Євроради оголосили у понеділок, що ЄС погодився заборонити 90% імпорту російської нафти до кінця року в рамках пакету санкцій проти москви за напад на Україну.

Орбан відмовився підтримати нафтове ембарго, назвавши ЄС «безвідповідальним» за те, що він поставив під загрозу економіку.

Замість ризикувати тим, що Орбан накладе вето на весь шостий пакет санкцій, ЄС погодився зробити виняток для південної ділянки трубопроводу «Дружба». Північна ділянка трубопроводу обслуговує Польщу та Німеччину, які погодилися на ембарго. Південна частина йде в Угорщину, Словаччину та Чехію.

Також повідомлялося, що ЄС дав Болгарії відстрочку на впровадження нафтового ембарго до кінця 2024 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло